Pogledaj jedan post
Old 18.01.2013., 00:35   #17
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Kod mene je problem susjeda do mene, znači bočno.
Koliko sam čitao na stranici Green Glue-a, potreban je razmak od zida do knauf ploče zbog rezoniranja frekvencije u tom prostoru, koja tek onda dolazi do sloja Green Glue-a koji ostalu frekvenciju pretvara u toplinu. Znam da zvuk ne putuje samo kroz taj bočni zid, već dopire u moj stan i preko stropa i poda. Bilo bi idealno sve izolirati ali je pod već malo veći zahvat dok ovo igranje sa knaufom mi nekak nije toliki problem.
Moram priznat da i meni taj Green Glue djeluje čudotvorno, zato me i zanima dali se itko susreo s tim da vidim dal se isplati to stavljati.

Green Glue nije čudotvoran.
Ništa nije.
Odradit će posao baš kao i običan Rockwool.
Stvar je samo financija.
Što je jeftinije to uzmeš.

Što se tiče zvučne izolacije tu je uvijek isti problem.
A to je da "posljedica" pokušava riješiti "uzrok".
Želim reći to da bi drastično veći efekt izolacije bio ako bi onaj koji radi buku izolirao svoj zid nego da izolaciju radi onaj koji se želi zaštititi od te buke.

Ali znamo svi da to tako ne ide, oni koji su izvor buke ne mare za druge.
Tako da ako se radi o izolaciji bočnog zida onda bi to išlo ovako.

Ukoliko taj bočni zid nema nikakvu postojeću izolaciju u sebi i sastoji se od jednog betonskog ili ciglenog zida, ti bi trebao postaviti najdeblji Rockwool ili Green Glue direktno na taj zid i to zatvoriti sa najdebljim Knaufom koji možeš podnijeti s obzirom na gubitak prostora.
Kod zvučne izolacije je najbitnija masa.

To bi bila idealna i jedina ispravna varijanta.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom