Pogledaj jedan post
Old 22.01.2013., 22:24   #3192
Quote:
baraba565 kaže: Pogledaj post
GGT mi iznosi 150, je li moguće samo zbog toga radnika proglasiti nesposobnim za rad, od strane liječnika, naravno? riječ je o radnom mjestu autolakirera.
Ova vrijednost GGT ukazuje na moguće oštećenje jetre (nema podataka o eventualnim mogućim uzrocima, npr.alkohol (?), lijekovi(?) i sl.).
Autolakirer bi profesionalno trebao biti izložen i negativnom dugoročnom (kumulativnom) učinku nekih boja koje, među ostalim, oštećuju i jetru.
Drugim riječima, sasvim je moguće kako je ta vrijednost GGT zdravstveno i zakonski dovoljan razlog za neizdavanje potvrde o sposobnosti za radno mjestu autolakirera.
Ovo je samo moje promišljanje o konkretnom upitu, moja specijalnost nije medicina rada, a nisam ni upoznat sa asortimanom kemikalija koja se koriste u autolakirerskom poslu i njihovom potencijalnom štetnom učinku na jetru.
Dakle, najbolje je direktno pitati liječnika (predmnijevam spec.medicine rada) koji nije izdao uvjerenje o radnoj sposobnosti na osnovu tog nalaza.
A, bilo bi iznimno mudro ustanoviti zbog čega je vrijednost GGT povišena, prvenstveno zbog vlastitog zdravlja (stari nalazi GGT-a bi dosta pomogli u rasvjetljavanju priče). Svakako nakon nekoliko tjedana ponoviti nalaz i obratiti se nadležnom liječniku.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom