Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 05:59   #16
Nije da nisam ništa shvatio Razumijem to da placam razliku, to nije komplicirano. Ali ne razumijem u biti na šta sve to plaćam (te poreze raznorazne) jer nisam jos na ti s poslovanjem bilo kakve firme, ni u Hrvatskoj ni u inozemstvu. Npr kad ti kazes prihod, ja ne znam o cem govoris (ako si uopće i čemu konrkretno govorio) Jel se radi o plaći ili o dobiti ili o čemu.

Za mene bi prednost poslovanja vani bila, zato i razmisljam o tome, nepostojeca regulativa u hrvatskoj, za neke vrste posredovanja u trgovini na malo. Nepostojeca ili prekomplicirana.
A isto tako mi bas nije jos jasno, moram razmisliti, što je tu s PDV-om itd (ako bi uopce bio u sustavu PDV-a s tom firmom ) . Dakle posredovanje je usluga, ajmo uzet da je u nekoj zemlji u EU PDV 15%, a kod nas je 25%. Akos e to kod njih uopce knjizi kao kod nas. Neka trgovina u tranzitu na malo, posredonaje u trgovini na malo. Netko kupi od mene nest za 50 dolara, ja kupi drugdje, u HK, za 20 dolara i to ide na njegovu adresu. MOze ici i u US, vecinom i ide, a moze i bilo gdje drugdje, u EU i drugdje... )

A za povrate poreza ne znam, u kojim scenarijima se to može iskoristiti, kako i za šta. No dobro nemoram sve shvatit odjendom. AK budem ikak mogo budem dokraja shvatio tolko da mogu to krenut radit...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom