Pogledaj jedan post
Old 18.07.2017., 22:02   #29
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Financiras jer te zakon prisiljava. Ono o cemu ti govoris je ekstremni liberalizam, u kojem je uloga drzave minimalna. Nije se bas pokazalo uspjesnim. Ako imas teritorij bez drzave, mozes si zamisliti Afganistan: bande ce preuzeti ulogu drzave, pa se ujediniti u vece bande i na kraju ces imati mega-hajduciju bez prava gdje svi nose automatsko oruzje. Naravno da ce te "oporezovati" kako god zele i siliti sta se sjete.
Osim toga otpadaju sve fine funkcije drzave od kojih profitira zajednica i siromasni, koji mozda jednog dana mogu napraviti velike stvari ako se obrazuju.
Poanta mog upisa nije liberalizam, nego solidarnost, ali ako nećemo ništa napraviti, da nam mladi odlaze, onda mi ne treba ova država.

Govorim, jer su mi neki ironično rekli da bi trebalo zatvoriti granicu, ja nikad nisam za ograničavanje pojedinaca, ali ovo iseljavanje više nije pravo pojedinca, to je imperativ.

Ja razlikujem kada netko želi ići tamo di mu je bolje i zadnji sam koji bi nešto nekom zabranio, ali ako želimo imati državu, mi moramo poduzeti mjere da spasimo državu odnosno sebe.

A u krajnjem slučaju, ako ćemo se pomiriti sa dru kojoj mladi nemaju nikakvu budućnost, ajmo je ugasiti, jer očito ne treba nikom, već samo političarima.

Napisah već, bolje biti u aneksiranom teritoriju , nego u koloniji!!!

Daklem, ja kao suverenista dajem svoj glas ZA opstanak Hrvatske, ali ako većina to ne želi, ja kao demokrata to prihvaćam i tražim da što prije ugasimo ono što nam ne treba i ne želimo.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom