Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 00:15   #45
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Ne obracam se izricito tvom komentaru.

To je tako jadno da jadnije ne moze biti. Cijela oblast tzv. Balkana je upropascena; ne moze da se mjeri ni sa jednim krajem Evrope; valjda i sa mnogim krajevima svijeta. Mentalno, karakterno, privredno...ma sta god hoces. Ali oni i dalje jasu bas na tom konju.

Svaka cast. Mjere u teskoj bijedi kvadrature naroda. Narodi bi se i dalje klali. Ljudi moji, kakva zatucanost. To je samo za plakati...

A da ne govorimo o tome dalje da netko iz takvih krajeva pripada srednjoevropskoj kulturi. Od svega toga nista.
Oprosti, ne znam o čemu ti pričaš.
Polazna i završna točka BiH, po njenom Ustavu, da je to država 3 konstitutivna naroda. To znači da svaki od ta tri naroda ima pravo na samoodređenje. Ako meni ne vjeruješ raspitaj se kod drugih što to znači "konstitutivni narod".

Znači, niti jedan od tih triju naroda nema pravo onom drugom određivati sudbinu. Sve se temelji na zajedničkom dogovoru.
Ukoliko bošnjački političari preglasavanjem, neustavno izabiru jednom konstitutivnom narodu njihovog predstavnika, ukoliko provode svoju politiku negirajući jednom narodu postojanje s tvrdnjom da u BiH ne žive Hrvati već "Bošnjaci katolici" onda što se čudiš da je odnos između dva naroda vrlo nepovoljan. Teško je voliti nekog tko ti negira tvoje postojanje, smatra te građaninom drugog reda, nepoštuje tvoja ustavna prava i još ti predbacuje da si ti kriv zbog svega navedenog. Baš krasno, jel' da.

Svoje nezadovoljstvo adresirao si na krivu stranu. Jer (pretpostavljam da si Bošnjak) trebao bi se angažirati kod svojih političara da se poštuje hrvatski narod i njegova ustavna prava pa će onda biti i budućnosti za ovakvu BiH.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom