Pogledaj jedan post
Old 14.02.2009., 23:25   #16
Quote:
T-D-R kaže: Pogledaj post
jesu li promijenili sve moguce grijace ??! a uz to i akumulator, alternator itd.. ak su u servisu ozbiljni i iskusni ljudi znat ce o cemu se radi.

ako nisu to mjenjali iz nekog razloga, tu je uzrok problemu, jer ajmo to tako rec 'simptomi' kod auta upucuju upravo na to. jutra su hladna, a posto je u pitanju diesel motor, on ide na naftu pa koristi grijace koji opet trose energiju iz akumulatora.

a onda kad svi radni i pokretni dijelovi motora dostignu radnu temperaturu, tada se 'lakse' pali jer nema potrebe toliko jako 'grijati', ako shvacas o cemu govorim.

po mome misljenju, moguci problem je upravo na toj relaciji grijaci-akumulator-alternator...

necu sad ulaziti u problematiku servisera koji zele 'ogulit' svoje musterije ugradnjom losih djelova, te nestrucnim rukovodjenjem samim servisom auta, iako je, ruku na srce, i to moguce, da te zele 'izvaljati' da izvuku lovu, a primjetili su da se ne razumijes bas najbolje u automobilsku mehaniku...


EDIT: sto se tice Bosh pumpe, u nju se ne kuzim, ali ako je promjenjeno sve (crijeva,pumpa,alnsler) onda ocito nije u tome problem, a sto se tice 'pumpanja' goriva, to moram priznati prvi put cujem da netko radi na autu, znam da neki ako auto nece upalit to mogu napravit upaljacem al to su 'freakovi' nebi sad o njima i njihovim metodama
a zašto onda teže pali na uzbrdici?
jedini razlog: bosch pumpa ostane bez goriva.

taj tip motora je još imao ručnu pumpicu za nadrukavanje pritiska. vrlo korisno kod zamjene filtera.
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Aaaa...misliš da je problem na samoj pumpi? Tj. njenom nepovratnom ventilu(nisam u biti ni znao da ga ima). Ali nepovratne ventile na cijevima goriva, naknadno ugrađene, sam vidio na masu diesela...bar onih starijih. Nije ga na odmet imati...

A ima i slučajeva kada čep rezervara kenjucka pa se stvara pritisak (vakuum) u rezervaru. I to može stvarati probleme u dotoku goriva do motora... Right?
to su stavljali na stare dizele. noviji to nemaju na filterima.
teško da je do čepa. onda bi radil probleme i u vožnji.
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Imam ponudu neku opel astru ima dosta kolometara oko 220000 pa me zanima kakva su iskustva s tim u stvari prvo da rješimo problem sa Berlingom jel bi bilo dobro stavit taj nepovratni ventil poslje filtera goriva
ništa ti to ne koristi.
ako je nepovratni ventil gotov (opet, ako ga uopće ima) onda ti ne pomaž ništa osim novog ventila.

probaj test. sparkiraj nosom nizbrdo.
ako drugo jutro upali na prvi zub, onda ti je taj venil u komi (ili negdje drugdje gubi tlak)
I wonder is offline  
Odgovori s citatom