Pogledaj jedan post
Old 05.06.2008., 22:31   #20
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post
U ovom topicu cu probati potaknuti sve forumase koji znaju nesto o toj problematici da ga naprave tutorijalom za ljude koji dolaze potraziti pomoc jer su zarazeni virusima ili spyware-om.
Molim sve znalce da mi pomognu u tome.


Imate virus ili sumnjate da ga imate?

Pocetak vase potrage za rjesenjem: Hijack this

Hijack this je besplatni utility koji skenira vase racunalo pronalazi unose i postavke koje ostavljaju razne spyware, adware i malware, te ispisuje log o svojim pronalascima.

Vrlo bitno: Hijack this ne odreduje sta je dobar a sta los podatak nego samo daje pregled. Taj log treba pogledati netko strucan kako bi se ustanovilo sta je dobro a sta lose.

Upotreba:

* Pokrenete HijackThis i stisnete Do a system scan and save a log file.

* HijackThis ce skenirati, spremiti log u hijackthis.log file koji ce se nalaziti u istom direktoriju kao i on i usput ce ga automatski otvoriti.

* Otvorite ovu stranicu i kopirate tekst iz log fila u textbox. Klikom na Analyze dobit cete pregled vaseg loga detaljno i svaki proces ce biti objasnjen detaljnije.


Koristeci ovaj programcic saznat cete kakvo je stanje vaseg racunala i ako je ono lose, usmjeriti potragu da bi sto prije dosli do rjesenja.

HijackThis detaljnije.
jedino mi je ovo pomoglo , pustio sam slucajno nekakav spyware , crva , sta li , McAfee me lijepo pitao sta cu , i problem - nece na Google , nece na mobile , Spyware Doctor pobrise sta je mogao , McAfee stalno brise neke trojance , i tek je Hijack otkrio neki dll koji se stalno sakrivao...
Markanm is offline  
Odgovori s citatom