Pogledaj jedan post
Old 06.05.2010., 00:21   #99
Euro i kolaps Europske Unije?

Pozdrav.

Zanimaju me vasa misljenja - gdje pobjeci sa novcima iz Eura i da li bjezati uopce? Naime vidimo kako grcki krah i sada protesti izazivaju podjele u EU, te kako neke clanice vec spominji izlazak ili cijepanje EURA na par podvaluta... A slijede i Portugal, Spanjolska sa svojim potencijalnim krizama...

Kako nazalost u HR nije moguce kupovati zlato kao valutu - jer se placa porez od 30% na luksuz, zanimaju me alternative... Imam "mizernu" ustedjevinu, ali ipak ne zelim ostati bez nje ukoliko se bilo kakvi jaci potresi dogode, bilo inflacija bilo raspad unije... "Money is a claim on human labor" i ako sam ja odradio taj "labor", definitivno ne zelim ostati bez "claima" na stvari koje meni trebaju, poput ekonomske sigurnosti moje familije ili npr nekretnine koju zelim steci. A ovi potresi, inflacije i ostale nedace mi nikako na tom putu ne olaksavaju.

Dolar mi se cini prenestabilan, a i previse ga je natiskano i nije to vise onaj dolar od prije 1980te... Koje su alternative? Svicarci? I da li povlaciti kakve panicne poteze ili ostati smiren (i kupiti vatreno oruzje za slucaj raspada sustava)?
__________________
I avenge with darkness, the blood is the life
The Order of the Dragon, I feed on human life
jsosic is offline  
Odgovori s citatom