Tema: Činčila
Pogledaj jedan post
Old 15.09.2011., 00:45   #74
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
bok..ja imam dvijne činčile, uskoro ču dobiti i treću. Preporučila bi ti da kupiš činčiluod uzgajivačnice u Zagrebu. Oni zbilja imaju zdrave i pitome činčile. Mali je problem sa petšopovima jer se te činčile drže u kavezima koji su pre mali i nemaju dovoljnu dobru hranu. Evo ti link od uzgajivačnice pa vidi.


http://hobi-cincila.ucoz.com/index.html

Imaju činčile svakakvih boja, cjena također ovisi o boji. Oni prate rodoslovlje svih svojih činčila i uredno ih pare.
Hrana je zbilja jeftina. Nažalost hrana u pet šopovima je loša i skupa. Pakiranje je preko 20 kuna i brzo se potroši.Meni cura iz uzgajivačnice šalje hranu svakih nekoliko mjeseci po potrebi. Kila hrane je 20 kuna, meni 5 kila hrane izdži 6 mjesci znaći oko 20 kuna mjesećno. Gajbe je također najbolje lupiti u uzgajivačnici jer su drevene, velike, imaju skrovište i police kako bi činčile mogle skakati.Jako se lako čiste, puno lakše nego plastične kučice. Potreban ti je i pjesak koji drži isto dosta dugo i isto ga kupujem s hranom od uzgajivačice. Sve to je jako jeftino, mjesećni trošak se ne penje iznad 30 kuna.
Činčile se daju lako pripitomiti, zapravo većina ih je već pitoma kada dođu k novom vlasniku.Moje činčile se obožavaju igrati i penjati po mojim rukama, leđima...Super se slažu i sa ostalim životinjama. Ne zahtjevju puno pažnje i vremena a preslatke su. Svakako preporućam.
Ja sam pisala radnju o činčilama pa ako te još nešto zanima pitaj!
I da činčile ne smrde ako se redovito čiste, jer im urin ne sadrži amonijak, a nemarnim vlasnicima ko kriv. Kao da je takav problem izdvojit 5 minuta da se očisti kavez! Sramota
mi možeš poslat boj za hranu
Rilly is offline  
Odgovori s citatom