Pogledaj jedan post
Old 17.04.2012., 18:23   #9541
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Toprak, to je sasvim jasno. Premda moram reći da sam crkao od smeha na ovo da Nigâr-kalfa nije postojala. Pa dobro jutro.

Kako to npr. da nisi spomenuo činjenicu da je prečudno da Sümbül-aga (Zumbul-aga) nije crnac, i to Sudanac, jer su ih odande najčešće uzimali, i da je njegova uloga zapravo uloga crnog age (Kızlar Ağasi)?

Kostimi Serdara Başbuğa baš odudaraju, još više daju (negativan) dojam da je serija previše europeizirana, uvedeni su razni evropski maniri, a surovost sultana potpuno je izbrisana.

Uglavnom, serija je veliki trash, ali ipak zanimljiva.

Isto čudno da nisi spomenuo da je Mahidevran po istorijskim podacima valjda bila plavuša, ne zna se je li bila Albanka, Crnogorka ili Čerkeskinja.

Baš nema veze s vezom serija, što se istorije tiče (a i kvaliteta). Prosto je zabava, a neki kažu pomalo i neoosmanska propaganda.
Znate sta, povod kojim sam napisala ovaj post je to da sam procitala da je zena koja je pisala scenarij je preminula i bilo je navedeno da je ta zena poznavala istoriske fakte sa tog vremena pa se pitaju kako ce dalje pisati scenarij. Ne znam sta vam toliko smesno za Nigar-kalfu.Pomenalu sam je da je lik koji ne postoji zato sto je u filmu ima vrlo bitnu ulogu,posebno u Ibrahimovog zivota.Kad bi bila neko od sporednih uloga mozda je ne bi ni spomenula.Za Mahidevran se zna da je poreklom od neke imucne porodice sa granice Albanije i Crne Gore i Mustafa nije njegov prvorodzeni princ jer je Sulejman imao i druge dece u Starom saraju.Ne znam sta vam je toliko smesno.Nisam nikome htela soliti pamet sa ovim postom vec sam htela da kazem da se ne ocekuju istoriske cinjenice od ovog filma vec da se to gledamo kao zabavu. I bas mi je drago sto smo je ja i Vi slozili bar u zadnjoj recenici, da na svemu ovome gledamo kao jednu tursku sapunicu insprisanu od turske istorije.
Toprak is offline