Tema: php ili ruby
Pogledaj jedan post
Old 28.11.2012., 07:33   #12
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ruby je smeće. jezik se prebrzo razvija za moj ukus i ako napišeš aplikaciju koju kaniš nakon par godina upgreadat češ imati pravi pakao. istina, jednostavniji je od php-a, ali da ga fučkaš je meni ruby radio radikalno više problema nego je radio koristi. Više manje ide ovako: isto je kao droga - kratkotrajno je sve bajno, dugoročno je za k****.
Daj nemoj govoriti gluposti. Možda si frustriran sa Rubyjem zato što ti neide, ali nemoj to onda iskazivati kao činjenicu. Kada bi Ruby bio smeće, onda ne bi ogromne i jako uspješne web stranice kao GitHub i Twitter bile napravljene u Rubyju.

Ruby je jako lijep jezik, pišem u njemu već godinu i pol, i on je razlog zašto sam se zainteresirao za programiranje (probao prije C, C++, PHP, ali nije kliknulo). Jedna od stvarno zakon odlika Rubyja je to što je on potpuno objektno orjentirani jezik. To znači da su apsolutno sve u Rubyju objekti. Dakle, možete napraviti ovo:

Kod:
"Foo".length
1.odd?
Kada smo radili C++ na faksu, ja sam mislio: "Cool, objektni jezik". I onda sam skužio nakon što sam upoznao Ruby da je C++ poluobjektni jezik. I to je meni iskreno bezveze, treba biti konzistentan, ili su sve objekti, ili nisu. Mješavina toga nije lijepa (PHP je sličan tome).

Druga odlika Rubyja je što se kreator Rubyja trudio da Ruby bude jako lijep jezik, odnosno da se može jako lijepo čitati. Tako da imamo ovaj kod:

Kod:
5.times { print "Hello world!" }
Siguran sam da ljudi koji nikad nisu vidjeli Rubyja zna što taj dio koda radi. I budimo realni, PHP nije baš najljepši jezik.

Tako da, ja definitivno preporučujem Ruby.
janko-m is offline  
Odgovori s citatom