Tema: Odgoj
Pogledaj jedan post
Old 18.12.2007., 02:07   #58
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ha čuj, sudeći prema ljudima koje poznajem, rekla bih da su oni koji su imali normalan i otvoren odnos sa starcima definitivno radili najmanje sranja. moji su strogi i ja sam konstantno izvodila gluposti... i da nisu bili strogi sigurna sam da bih radila gluposti no zasigurno u daleko manjim količinama..... taj vražji inat
fizičko kažanjavanje su pokušali u svega nekoliko navrata i nije završilo dobro po njih. kad mene netko udari, ja vraćam. točka. i udarac smatram velikom uvredom, kao da me ta osoba smatra prevelikim idiotom da problem riješimo riječima.
a ako me netko smatra idiotom, ne mogu ga poštovati ni da se postavim na trepavice. i tako to ide u krug.
svaka cast , udarac je jedna najgluplja odgojna mjera...mene starci nisu tukli ( mama pokusala jednom udarit i onda joj je vraceno i tu smo stali, imala sam tada oko 17) ali kada mi je netko od rodtelja rekao da sjednem za stol i gledam ih u oci dok razgovaramo pisala sam krv od muke i da sam htjela lagat nisam imala tada petlje ....... najbitnije je steci povjerenje djete-roditelj i sve probleme rjesavat samo razgovorom, naravno tu je bitan i autoritet ali ako ga starci nisu stekli do 5-6 godine onda je kasno i za glumljenje autoriteta i kasnije a nekim batinanjem , samarima i ostalim primitivnim tehnikama se nikad nece postic zeljeno....
....meni nikad starci nisu branili pusenje, drogu, sex itd nego su me educirali o tome i pokusali me uputit na pravi put, ishod je bio dobar, pusila jesam ali sam prekinula, drogu probala i to puno toga ali je sve ostalo na probama i to sam im i rekla, posexala se prvi put tek sa 18 jer mi se tek tada htjelo i savjetovala se sa mamom o kontracepciji.....a da su mi branili, tko zna, mozda bi inat napravio tek gluposti.
........ najsmijesnije mi je kada kaze moj susjed:" ne pustam malu da bude vani duze od 22 jer klinci svasta rade kad su kasno vani i bojim se da ne pocne sa spolnim odnosima" , strasno, ako se zeli poseksat ucinit ce to pod velikim odmorom u skoli ilice markirat i to napravit.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom