Pogledaj jedan post
Old 15.11.2003., 19:18   #12
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Zadnji dah - Objasnjeno, rastumaceno, ako je potrebno josh samo recite, zato sam i postavio temu da razmjenjujemo misljenja i zivotna iskustva.
Nikad nisi sam/sama - I kad se ljudi osjecaju usamljeno nikad nismo sami.
Gaza - Simbol mrznje, rata, stradanje neduznih i nenaoruzanih ljudi, zena, djece, kojima se ne dozvoljava smiren zivot.

Nisma ni htio iznositi flash <<Gaza>>, jer ne zelim da druge zamaram stim. Izabrao sa ova prva dva od koji izdvajam <<Zadnji dah>>. Zashto se nekima navlace neke komplikacije sam ne mogu da odgonetnem. Shta ne valja u pjesmama odnosno stranici? Mozda su ruzne slike iz Gaze, ali zashto da se s tim zamaramo ikako je istina? Tih slika ima iz iz Hrvatske, Bosne, Slovenije, Chechenije, Kashmira, itd. itd. Postavio sam temu u smislu te stranice.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom