Pogledaj jedan post
Old 14.10.2016., 09:48   #152
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Evo pročitala sam to kaj mi je Fish linkala i još sam malo prosurfala na tu temu...
Budući da sam totalni astrološki početnik, patim od kroničnog nedostatka astrološke literature pa ovisim o podacima s neta... Za sad.
Temeljem toga kaj sam pročitala, a kao tipična predstavnica "jako naglašenog" Merkura koji, em mi je u Blizancima, em mi vlada ASC-om u Djevici, em ima egzaktni kvadrat s Plutonom na tom famoznom 13 stupnju Djevice, em je u konjunkciji s Jupiterom i Suncem na MC-u u Blizancima i tako dalje...
...moj je stav, da se priklanjam tradicionalnoj astrologiji, koja Merkur egzaltira u Djevici.
Jedino ne mogu procijeniti, da li je za takav moj stav kriva ta Merkurova veza s Plutonom ili je tome presudila moja "tradicionalna" Venera u Raku...
Uglavnom, Vodenjak kao mjesto Merkurove egzaltacije mi se nikako ne uklapa u tu priču, jer temeljem više od pola stoljeća životnog iskustva, niti jednim prolazom kroz taj znak u mojoj natalnoj karti, niti jedna Merkurova "osobina" se nije uopće iskazala, premda je znak Vodenjaka u trigonu na moj natalni znak i natalni Merkur pa čak i natalni Mjesec, što bi se onda, u slučaju da je egzaltiran u Vodenjaku, vjerojatno nekako pokazalo... Ne znam kako... Nekako...
Ak' se u tvojoj natalnoj karti nije iskazalo, onda definitivno treba biti uvrsteno u astrolosku literaturu.

A ni na raspad SFRJ vise nikad necu gledati istim ocima..
Anida is offline  
Odgovori s citatom