Pogledaj jedan post
Old 10.09.2003., 22:36   #90
Lucidno sanjanje nije toliko necesta pojava, neke analize govore da se dogadja oko 90% ljudi, problem je u tome sto se mnogi ljudi ili ne sjecaju tih dozivljaja, ili ne shvacaju potpuno lucidnost, ili u pocetku kontroliraju pa se izgube u kontroli i misle da je kontrola bio samo san (ak me kontate)

lucidno sanjanje se dogadja kada se u trenutku rada nase nesvjesnosti javlja svjesni dio, odnosno postaje aktivan, i umijesa se u san. Mozak nam signalizira da to nije stvarnost, da je san, ti okidaci mogu biti slucajni, ili ih moze pokrenuti neka pojava za koju u javi znamo da nije moguca.

Najcesci nacin kako da postignute lucidnost je da se naviknete da tijekom dana cesto pogledavate na sat, ali dva put zaredom, i tako da vam se ta navika prenese u san. Najcese se u snu dogodi da je jedno vrijeme npr 3:45 a kad pogledate za sekundu 17:40, tada ce vam signal iz podsvijesnosti shvatiti da je to san, i lucidnost moze poceti...

najlakse da ostanete u lucidnosti kada ju postignute, je da se ne uzbudjujete, samo smireno. I stalno si to ponavljajte kada jednom shvatite, "ovo je samo san", jer se cesto dogodi da kada ste jednom lucidni ubrzo to zaboravljate, ufurate se u pricu i upadate u san.....

Da bi ste kontrolirali snovima....morate to htjeti,....ne samo aj da probam pa da vidim kako ce to izgledati.....jer vi tada san kontrolirate podsvijesnoscu....a nju je malo teze izdresirati....nego samo aj da probam......


eto ja se napisa....a sas kad sam naletio na temu na kojoj sam proveo godine, i godine, i godine istrazivanja i eksperimentiranja........


LeeD is offline  
Odgovori s citatom