Pogledaj jedan post
Old 01.09.2011., 13:47   #867
Ejisa

Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
... Slazem se s navedenim, a sto se tice dadilja, kao sto sam povise napisala, nema sanse da bi Leyla to dopustila, nisu oni 'visi' sloj kojima je normalno da im djecu odgaja osoblje. Mislim da Yaso podsvjesno osjeca da ne moze bas vjerovati Sevgi, a ne moze biti sigurna da ce se negdje izlanuti.
Da li Yaso osjeca nepovjerenje (svjesno ili nesvjesno) prema Sevgi - mislim da ne, trenutno! Tesko mi je vjerovati da ona ne vjeruje jedinoj prijateljici koju ima. Dosta se oslanja na nju ... u svemu je vjerno slijedila Sevgine upute, nije zastajala ni na trenutak da razmisli ima li tu skrivenih motiva, bas joj vjeruje. Isto tako, Sevgi joj je jasno i iskreno rekla zasto ju zeli za partnericu (=Bora). Nije to ni pokusavala sakriti, a Yaso uopce nije reagirala na to u smislu da se uvrijedila ili osjetila iskoristeno.

Moje misljenje je da joj Yasemin nije rekla za dijete iz razloga jer ju je ranije bilo sram. Ako spomene dijete, mora ispricati cijelu pricu koju (koliko god moderna bila) nece svatko prihvatiti bez osudjivanja. Mislim da prvenstveno sama Yasemin nije bila spremna da sa svime izidje u javnost.

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
...Možda, instiktivno, osjeća da joj ne treba povjeriti nešto tako osobno, važno i škakljivo. Iskreno, ne bih ni ja rekla Sevgi. Sevgi meni uopće ne ulijeva povjerenje, a živcira me s tom ''go girl!'' govorancijom. Kao, mi žene, nek on trči za tobom, samo ti njemu sve uzmi, misli na sebe, ti si važna. Ako Sevgi doista misli sve to, zašto ona ne živi po tom receptu? Zašto cijelo vrijeme pati za ljigavim Borom i glumi njegovu sjenu? Iza te Sevgine girl power filozofije krije se zapravo ogorčena, ostavljena žena koja se još uvijek nije zbrojila. ...
... iznad sam vec pisala nesto o tome ...

- Sevgi/Yaso - prototip danasnjih 'modernih' prijateljstava = partnerstvo, obostrana 'korist', povjerenje uz stavku da nikad ne ides na svoju stetu, ... To su ta povrsna prijateljstva, bez 'dubine'. Ni meni se to ne svidja, ali ...

Yasemin Sevginim razlozima nije pridavala nikakvu negativnu paznju. Zapravo je bila presretna ponudom. Hocu reci da se ponasala kao da joj je to ok tj. sasvim normalno. Ili je i nju bas briga, jer i ona zeli ostvariti svoje ciljeve tj. mora sinu osigurati buducnost. A ako je tako - zar onda obje ne iskoristavaju jedna drugu?!

- Nazalost Sevgi je vec dugo zaljubljena u Boru. Ta ljubav je njena kocnica. Ona savjetuje Yaso 'girl power'-govorancijom da bi Yaso uradila nesto sto Sevgi nije sposobna zbog vl.osjecaja. Odnos Sevgi/Bora ovisi iskljucivo od Bore, i Sevgi je toga svjesna. On nju ima kad god to pozeli, a ona to s njim nema i zato se kod nje povremeno javljaju ovakve faze. Katkad mu se pokusava pribliziti jer ga voli, a kad ju ovaj odbije - onda mu se pokusava svetiti zbog toga. Kazniti ga. To ce se tako nastaviti dok Sevgi ne lupi glavom od zid i ne prekrizi ga za sva vremena!
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom