Pogledaj jedan post
Old 01.09.2008., 20:41   #18
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Većina telenovela se bavi (među ostalog) visokim društvom. Sapunice kako koja... tu češce ima "obične ljudske priče", kako ti kažeš.

Ako bogati plaču... onda se zna kome je namenjena serija. A i jedna stara dobra formula je "fetišizacija nepoznatog"... kao "gledaš bogatašima kroz prozor - direktno u salon". Meni je to sasvim okej. Volim da gledam one nalickane likove... . A romantike takođe ne manjka. A čekaj... jeli za tebe bogati ljudi nisu ljudi? Kada kažeš, vaša telenovela će se baviti "ljudskim pričama"... ? Ispade, da su bogati "neljudi", i da su samo priče prosečnih ljudi vredne pojave na malim ekranima.

Samo u "Villa Mariji" i "Ljubavi i mržnji" je se radnja pretežno vrtela oko bogataša. U svim ostalim telenovelama su podjednako bili zastupljeni svi slojevi. Društvo je takvo... nisu svi ljudi siromašni ili srednjeg sloja (ima li uopšte srednjeg sloja na ovim prostorima?). A ja lično više volim da vidim našminkanu ženu, sa lepom frizurom u štiklama i večernjoj toaleti i nalickanog frajera, nego neku kokoš u farmerkama i džemperu sa klošarom pod rukom .

Obične "ljudske priče", kako kažeš, mogu gledati u svakoj običnoj dramskoj seriji. Dok su telenovele i sapunice jedina mogućnost na ovim prostorima, da se vide neki lepi ljudi, glamur i malo šika.

U, hebate Shadow, pa ti tu razvio cijeli traktat. Neda mi se s tobom prepucavat Nit imam vremena. Snimamo seriju!
Ajd čekaj, pa vidi, pa onda reci jel ti dobro ili ne. I biće nalickanih, bez brige. Glavna glumica je za nevjerovat zgodna. I, ne, još ne znaš koja je! Iznenađenje!
romanov is offline  
Odgovori s citatom