Pogledaj jedan post
Old 04.06.2009., 14:48   #6
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Plinski sustav za diesel vozila nije ništa kompliciraniji za ugradnju i eksploataciju od običnog LCS plinskog sustava za benzinski motor.
Pošto diesel motor nema svječice za paljenje smjese onda onih 70 % nafte služi za paljenje a plin je samo nadomjestak za bolje izgaranje i iskoristivost tako smanjene nafte.To znači da je 15 % uštede na količini potrošene nafte kada motor radi u kombinaciji sa plinom jer i plin moramo kupiti.Cijena utrošene nafte i plina stvara uštedu od 15% u odnosu na potrošenu naftu kod rada motora samo na naftu.
Plinski sutav je provjeren jer se u Engleskoj, Australiji i Americi mnogi šleperi i kamioni kao i brodovi voze na tu kombinaciju.Pošto su kod nas to tek početci logično je da smo se htjeli mi sami uvjeriti prvo u valjanost tog sustava kako ne bi doživjeli loša iznenađenja.Ponavljam ovaj plinski sustav nema nikakvih nus pojava u radu motora i ne treba nikakav aditiv za njegov normalan rad. Da ne protumačite to krivo nije to zasluga plinskog sustava već same konstrukcije diesel motora.Možda nisam bio dovoljno jasan ali ako se pročita prijašnji moj tekst u kojem iznosim podatke mjerenja snage i zakretnog momenta onda bi trebalo biti vidljivo da se sa ugradnjom plina na dieselu dobiva i na snazi i na zakretnom momentu.O čistoči EGR ventila i filtera čađe da i ne govorim.
Očito moram ponoviti i konstataciju da smo mi na testnim vozilima dali samo 30 % plina što proizvođač ovog plinskog sustava tvrdi da se može dati i više plina što ovisi o jačini motora i namjeni ( stacionarni motori kao što su agregati za struju ili neke pumpe za pretakanje ili transport tekučina) kao i kamioni ili osobni automobili.No mi smo se ograničili barem kod testiranja na 30 % plina što ne znači da u suradnji sa proizvođačem tog plinskog sustava taj udio i povečamo ako če oni dati garancije da se ništa ne može loše dogoditi kod rada na duže staze.
a di vi to testiratu po gradu u zg ili na otvorenoj cesti
toninho001 is offline  
Odgovori s citatom