Pogledaj jedan post
Old 08.12.2005., 22:50   #11
Duhovna PRAKSA je SRZ svakog religioznog sistema!

kako ja to shvacam - DOSLJEDNO PROVODJENJE PRAKSE transformira cijelo covjekovo bice (na bolje)

Sto je KVALITETNIJA praksa to je i promjena i poboljsanje kvalitetnije.

uocavam da muslimani imaju 2 duhovne prakse koje su kvalitetnije rjesene nego kod krscana


to su :

a) obavezna DNEVNA molitva uz provodjenje ''mini yoge''

(klanjanje je jedna vrsta ASANE u yogi ) tj hajmo reci jedna vrsta kratke zdrave gimnastike
slicno imamo tai chi vjezbe kod taoista i budista)

(otac mi je rekao da je vidio u japanu kako lucki radnici vjezbaju u 8 sati ujutro TAI CHI prije nego sto ce poceti raditi )

uocite da krscani sjede ukocenih vratova u crkvama i obavezni su posjecivati crkvu tj moliti samo 1 tjedno

TIJELO JE POTPUNO ZAPUSTENO U KRSCANSKOM SISTEMU PRAKTICIRANJA

POSTO JE MUSLIMANSKA PRAKSA INTENZIVNIJA TO JA ZAKLJUCUJEM DA JE ONA KVALITETNIJE RJESENJE i veca dobrobit za tijelo i duh od ukocenog vrata i slusanja
RIJECI RIJECI RIJECI rijeci


&&&&&

b) muslimani imaju kvalitetnije rjeseno pitanje posta ali o tome sada necemo jer smo drugdje to dokazali.

***


ono sto katolici imaju kvalitetnije rjeseno je pitanje ISPOVIJEDI tj mislim da je ispovijed sa svojim brojnim psiholoskim i terapeutskim dobrobitima vrlo kvalitetno rjesenje.

ustvari, ni muslimani ni protestantski krscani nemaju praksu ispovijedi !

- jos jedna stvar koja po mom sudu fali u islamu je u tome sto nemaju samostane (manastire) i redovnike

sve velike religije

krscanstvo , budizam, hinduizam IMAJU INSTITUCIJU REDOVNISTVA (samostane ) TJ DOPUSTAJU ONIMA koji TO ZELE POVLACENJE OD SVIJETA (ali to nije bijeg jer covjek sudjeluje i daje se zajednici na poseban nacin !) radi drugih dobrobiti na duhovnom putu.

NEOBICNO JE STO ISLAM CAK ZABRANJUJE SAMOSTANE (redovnistvo)UMJESTO DA ONIMA KOJI TO ZELE to DOPUSTI ..

****
jos nesto o tjelesnoj komponenti religije :

TIJELO JE ''HRAM DUHA SVETOGA'' I TIJELO TREBA PROCISTITI DA BI BILO SPREMNO PRIMITI VISA STANJA SVIJESTI.

zanimljivo da i buddha i muhamed inzistiraju na disciplini sto se tice unosenja hrane i pica i UPOZORAVAJU DA JE COVJEKOV TRBUH -TJ VEZANOST ZA HRANU - velika prepreka na duhovnom putu..

ne moze neko ko krka meso, pijucka alkohol ,pushi, ,kavu i ovisan je o hrani kao drogeras o drogi biti spreman i sposoban transformirati svoju svijest ka visim sferama! zato jer je vezan za zemaljsko i tijelo mu je *necisto vozilo* tj *hram u kojem bi se duh trebao nastaniti*
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom