Pogledaj jedan post
Old 27.10.2007., 00:32   #231
Da ja tebe utješim payuta!!!

Ovako, stvarno se moraš smiriti pod hitno. Da nešto ustanovimo....život ti se u zadnje vrijeme svodi na razmišljanje o tome što ti je, misliš na sve najgore, a nemaš osiguranje, pa ta noga............MORAŠ SE SMIRITI.

Gle, pričala sam ti kako sam ja imala upalu sinusa pa još k tome bol u trbuhu i to dva tjedna, pa tvrda stolica, pa mrvicu svježe krvi na papiru nakon brisanja, napuhnutost, nadutost toliko da mi je koža na trbuhu popucala.....i znaš šta....što se mene ticalo, ja sam već imala rak debelog crijeva i govorila sam da na kolonoskopiju idem samo mrtva.
Doktorica je na početku svega, iako joj nisam ni ispričala do kraja što mi je, zbrusila da mi nije ništa, posvađala sam se s njom jer je odvratna(no to je sad druga priča-prebacila sam se) i nije mi se dalo njoj opet ići.

Dečko mi je rekao da se probam opustiti, da posebno jer su sinusi prošli, se probam usredotočiti na svakodnevne stvari, spremanje ispita, da se manje pipkam i dirkam po trbuhu, da ne mislim na najgore i da imam u glavi misao da će sve to proći da mi je najvjerojatnije to od silnih lijekova, od ležanja tvrda stolica, od tvrde stolice malo krvi..........


.....i tako je i bilo. Usredotočila sam se na ispit, na druge stvari, prestala razmišljati o najgorem, doduše, i promijenila prehranu da spriječim nadutost i tvrdu stolicu.....i evo, sve je u najboljem redu.

Dragi moj, opusti se, odi van, pozovi neku curu na piće....ma što god. Meni je pomoglo i razmišljanje da šta sad, ak se srušim negdje, završit ću u bolnici i riješit će se sve, a do tada, dok god hodam, dobro je.

Sretno stari i pripazi i ti malo na prehranu. Puno voća i povrća, za dobru peristaltiku crijeva, u dm-u uzmi laneno sjeme i dbije, tri žličice stavi u jogurt i tako svaki dan. Bez brige, to ti je prirodni regulator koji ne izaziva navikavanje. i pij puno, puno, puno tekućine.

I pozitivno razmišljanje. Uostalom to ti je savjetovala i tvoja doktorica. I kupi si ak treba nešto za smirenje, ali na biljnoj bazi, i nemoj da te pritom bude sram. Dobar ti je Persen(meni je jako pomogao) ili čaj od valerijane. Kupi lavandu pa se napari time...lavanda ti jako umiruje.

Sretno još jednom i žao mi je da se tako mučiš, više psihički nego fizički.....pa ako trebaš kakav savjet, tu sam. I razumijem te jer sam ja već bila plakala da ne želim umrijeti.

Pozdrav, veeeeeeeeeeeeliki!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom