Tema: Novi Zeland
Pogledaj jedan post
Old 10.01.2005., 13:06   #8
Ne mogu ti reci ukupno jer sam barem pola od tih 5 tjedana bila smjestena u Aucklandu i Wellingtonu gdje sam spavala kod prijatelja in jihovih prijatelja.

Takodjer smo road-trip putovali frendovim autom dakle nije mi trebao rent-a-car, osim na juznom otoku.

Tu doduse postoji dobra fora - mozes iznajmiti relocation car i dobiti ga za npr $50 (sve je NZ dollars) na 48 ili 72 sata - mi smo tako prevezli auto iz Christchurcha u Picton.

E sad ostalo.

Karta London- Auckland (ja sam isla preko Seula). Ovisi o sezoni. Mene je kostala oko 600 britanskih funti, a rezervirala sam je oko 3.5 mjeseca unaprijed. Raspon je mislim od 500- infinity.

Benzin oko $15/100 km

Spavanje dvokrevetna soba, neki put s vlastitom kupaonom, neki put dijeli jos s par soba u hostelima i B&B - od 40-70 $/noc. Visekrevetni dorms su jos dosta jeftiniji. Preporucam ikampiranje - jako dobri i uredjeni camping sites, oko $6-8/noc.

Hrana. Ovisi gdje jedes. Supermarketi su dobro opskrbljeni i cijene su cini mi se kao i kod nas. Foodcourts po shopping mallovima nude obilne porcije npr thai, kineske itd hrane po $5-10. U cafes se obicno moze dosta dobro jesti za $10-15. Restorani - ovisi o klasi. U dobrom restoranu racunaj na oko $100 za dvije osobe.

Izleti/activities. Ne mogu se tocno sjetiti pojedinacnih cijena, ali mislim da ulaznice u razlicite natural reserves itd su od $8-16/odrasla osoba. No recimo whale watching trip je $125, a swimming with dolphins oko $100. Slicno za rafting, kayaking itd itd.

Ugrubo bih rekla da za spavanje i hranu dvije osobe trebaju racunati na minimalno $50/dnevno ako ce kampirati i spavati u dorms i hranu kupovati u supermarketima. Ostalo sve ovisi o afinitetima, budgetu itd.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom