Pogledaj jedan post
Old 20.09.2007., 16:20   #18
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Evo, dižen ovu temu iz mrtvih...

Neznan šta se dogodilo sa REDWELL korisnikon, ali nije ga tribalo bannat... Je da se reklamira, ali ovako smo ga mogli ispilat i saznat sve šta nas interesira... Ovde ima i pametnih ljudi, nemože se tek tako prodavat muda za bubrige...

Nego, jel ko kupija ovi sustav grijanja... Ima li ko kakvih stvarnih iskustava... Uskoro moran odlučit šta ću, pa se pitan, možda nebi bilo loše... Kod ovog sustava me nejviše oduševljava to šta nema gljivica... Virujte, ko je jednom ima problem s tom gamadi, jako mu je bitno da se ne ponovi...

Unaprid hvala na info, ako neko ima, stvarno me interesira...
Ne znam da li ti je kuća/stan gotova ili nije i gdje je.
Ako se ovo grijanje uspoređuje s mogućim rješenjima u gotovim prostorima, gdje se ionako planira staviti neki "samostojeći" izvor topline (elektiroradijator, grijalca i sl,), onda je ovo definitivno elegantnije. Pitanje je, naravno cijene. Mana je što je grijanje vrlo nejednoliko. Blizu izvora je prevruće, dalje hladnije a na suprotnoj strani tijela može biti i prehladno (ako se npr sjedi uz prozor. Kao osnovno grijanje ovo nije upotrebljivo.
Opis principa rada koji im je na stranici, što se tiče IC grijanja, je skroz korektan. I dobro su opisali prednosti IC načina grijamja.
Ali..
Ako se planira kvalitetno riješiti grijanje u prostoru (koji se grdi) onda treba ići na drugačija IC grijanja. Prvenstveno stropno ili ako baš netko voli podno, mada je stropno prirodnije. Ako je prostor vrlo dobro izoliran onda je stropna izvedba jednostavnija, elegantnija i jeftinija.
Oba ova rješenja osiguravaju jednoliku raspored topline u prostroru i dobru predaju otopline na okolne predmete (zidovi, namještaj) pa ti predmeti postaju "spremište" topline koju predaju okolini kada nema aktivnog grijanja ili je ono smanjeno (npr. po noći ili kad nikog nema u prostoru duže vrijeme)
apf11 is offline  
Odgovori s citatom