Pogledaj jedan post
Old 29.04.2011., 07:41   #11
Quote:
a zašto se dvoume oko priznavanja vrste?
nije napisano da se dvoume oko priznavanja već se radi o tome što su razlike u standardu pa na izložbama predstavlja "problem" jer bi po tim "generacijama" trebala biti "slične". Ako idu na karakter gube na izgledu i obrnuto.
Quote:
Mislim, uostalom za to trebaš imati i veliki kavez
Nijedna mačka nije stvorena da bude u kavezu. Dapače, uzgajivači Savannah mačke inzistiraju da idu u dom gdje je veliko ograđeno dvorište plus kontakt s ljudima u kući. Nije isto kao kućne mačke koje mogu život kvalitetno i lijepo provesti u stanu ili kući.
Quote:
Uopće mi nije jasna ta ljudska potreba da svaku živinu zatoči i posjeduje, samo zato što je krasna. I da križa ono što se u prirodi nikad ne bi križalo.
Neću da izgleda kao da bacam kamenje ili nedaj Bože da odobravam to, ali znam da vani poneki tako rade kada su u pitanju hibridi ili žele "zaštititi" svoje genski bazen, jednostavno uspavaju mačku. Čak i mačke koje su socijalizirane, mogu kao kastrati naći dobar dom, ne pristaju na to.
Sviđa mi se ta mačka, daleko od toga, i da ispunjavam sve uvjete ne bi je uzela iz vlastitog principa. Princip je povezan sa mačkama koje su priznate već desetljećima (ne govorim sada o Savannah mački) jer ljudi imaju "krivo" mišljenje : Ajmo udomiti mačku od uzgajivača za kojeg znamo da ne radi dobro jer što je maca skrivila da toliko pati.
Quote:
jesu uopce karakterom u stanju biti ciste kucne macke?
Valjda jesu, tako se barem vidi na videu koji možeš naći na youtube. Ali ono što pričam, kada sam iz znatiželje konktaktirala par uzgajivača, većina njih što im i dajem za pravo, jako pazi u kakav dom idu njihove mačke i da li ljudi ispunjavaju uvjete.

Btw. neznam, nedavno sam negdje pročitala, da servali i hibridi (u ovom slučaju zar nisu hibridi Savannah mačke?) nije im dozvoljeno u svim zemljama. Mislim da sam striktno našla za Australiju a za Hrvatsku neznam.
wumac is offline  
Odgovori s citatom