Pogledaj jedan post
Old 06.01.2013., 01:54   #14
Pogledao danas Svećenikovu Djecu, what a mess...

Ruralni/Seks/Crkveni humor iskreno rečeno meni ne leži, ali ja nikako nisam mjerodavan budući da su ljudi oko mene dosta vremena tijekom gledanja proveli u smijehu, tako da možete komotno ovaj komentar ignorirati.

Ono što je meni u cijelom filmu smetalo, a to je da film zapravo nije o ničemu, nego mi se čini kao da su to nečije frustracije zabilježene prvo na papiru (Matišić), a onda prenesene na ekran (Brešan).

Samo da rekapituliramo, pop na jedan vrlo direktan premda gotovo upotpunosti neuvjerljiv način odluči da interpretira pad nataliteta u selu gdje radi kao Božju poruku da nešto napravi, a to je bušenje kondoma kako bi se natalitet povećao.

Znam da filmovi nemaju obavezu biti realni i da smiju biti takvi kakva su Svećenikova Djeca, ali ovo je ipak previše, a film je zapravo savršen Brešan film, odlična komedija koja se u jednom trenutku počne shvaćati preozbiljno i počne bacati crnjak na crnjaka koji totalno ubije bilo kakav komediografski momentum do tada nabildan. Zašto kažem odlična? Premda humor nije po mom ukusu, neke šale su tehnički odlične i vidi se zanatsko znanje.

Ali onda Brešan društveni kritičar preuzima štafetu
Abortus, sugerirana pedofilija, svećenički blud, ostavljanje djece na pragu crkve, maloljetnička trudnoća uzrokovana od strane popa od svojih 70+ godina, maloljetničko samoubojstvo, mentalna bolest, braniteljski PTSP, ksenofobija i slično...
Jel vam ovo zvuči kao sadržaj za komediju? Meni ne, pogotovo ne kada stoji bok uz bok sa scenama opisivanja kako koji kondom funkcionira i sličnim glupostima.

Ako je to trebao biti neki ultradubok film, onda nisam shvatio, sve skupa totalni čušpajz i moram reći za mene loš film, jednostavno od dolje do gore loše, ne znam što bih izdvojio kao pozitivnu stranu.
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom