Pogledaj jedan post
Old 17.03.2008., 17:45   #8
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Mozes malo pojasniti ovo u vezi visine doprinosa. Sto si mislio pod ovime: "Samo ZG je 30 kn/m3" ??

Koliko je meni poznato ukupni najmanji doprinosi (vodni i komunalni) su za Zagreb 130 kn/m3. Ako grijesim, molim da me netko uputi na tablicu doprinosa za podrucje Zagreba, ako negdje ima na internetu.
Imaš u narodnim novinama www.nn.hr

c/p sa stranica ureda za graditeljstvo Zagreb

"Vodni doprinos se plaća prije izdavanja građevinske dozvole, prema Uredbi o visini vodnog doprinosa (Narodne novine 14/2006 i 30/2006), a prema obujmu i vrsti građevine (cijeli Grad Zagreb je u zoni A)."

Potraži ove brojeve i članke.

To ti je samo za vodni. Dakle možiš broj m3 svoje buduće građevine s 30 kn ako si iz Zg i dobiješ koliko moraš platiti vodnog doprinosa.

Komunalni doprinos je nešto drugo. Također se množe ti isti m3 buduće građevine sa cijenom po/m3 iz zone u kojoj ti se zemljište nalazi. A koliko znam, zapravo čini mi se da je netko već pisao na forumu, komunalni doprinos je u ZG za prvu zonu 180 kn/m3. Ti trebaš provjeriti u kojoj je zoni tvoje zemljište. ZG ti ima dosta zona. Već je netko pisao na forumu o tim zonama. napiši gdje ti je zemljište pa ti se možda netko javi.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom