Pogledaj jedan post
Old 07.05.2014., 16:57   #171
Dižem staru temu jer je to baš ono što me interesira.
Trenutno u 13. tjednu, do sada bila na 2 pregleda kod ginekologa. No, ne mogu ih baš nazvati pregledima ali sad neću o tome.

Zanima me ovako, šta u biti uključuje redoviti mjesečni pregled trudnice kod ginekologa?

Kako čitam neke žene važu, mjere im tlak, pišaju u čašicu za neke bjelančevine (ako sam dobro zapamtila), ja to ništa nisam do sada obavljala. Samo ultrazvuk, i izrazito jako neugodan razgovor sa ginekologom (tema je bila:kako ste se samo usudili ostati trudni u 38. godini života)

Pa ako on meni te sve nabrojane stvari mora prekontrolirati prilikom svakog pregleda (najviše me brine ovo pišanje, ovo drugo mogu i sama doma), da ga ja sljedeći puta priupitam za zdravlje (ovako i onako me zamrzio radi onog gore šta sam spomenula)

Inače moja prijateljica je nedavno rodila i isto se kod njega kontrolirala i čudom se čudila kad sam je pitala da li je njoj išta osim ultrazvuka radio (koji naravno uredno naplaćuje, a za onaj bolnički koji je besplatan ne da uputnicu) , isto veli da ništa.

Pa ako mora po nekim njihovim pravilnicima te sve pretrage raditi kod svakog pregleda, bome ću ga i prijaviti, samo se moram raspitati točno za sve.

Ne mogu vam opisati kako sam ogorčena, ali on je jedini koji uzima pacjentice, svi su prepuni, a netko mi mora izdavati doznake za bolovanje, pa moram kao sve nafinjaka s njim a najradije bi ga


Zaboravila sam još spomenuti da mi uopće nije rekao za onu ranu pretragu za down sindrom koja se mora obaviti ako sam dobro zapamtila do 14. tjedna (slučajno saznala i naručila se kod privatnog ginekologa), nego me je naručio na sljedeći pregled kad već dobrano budem prošla taj rok i još mi je rekao, imamo vremena za sve pretrage. Da ne bi slučajno potrošio uputnicu na mene.

Zadnje uređivanje vlovrec : 07.05.2014. at 17:01. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom