Pogledaj jedan post
Old 29.12.2014., 04:23   #12
Poštovani,
neznam ako se ovo uklapa u temu i diskusiju, ali treba mi mišljenje ljudi koji su prošli kroz sličnu/ istu situaciju.
Naime, moj dečko je na kokainu- ja sam to primjetila, i htjela bi mu pomoći zbog nas i zbog okoline u kojoj se nalazi.
Njegovi roditelji, kao i svi drugi ne žele progledati i vidjeti da njihovo djete ima problem.
Prijatelji i svi koji ga poznaju su pokušali pričati s njime ali bez uspjeha. Ponaša se u društvu kad je na kokainu kao da je on glavni i da se svjet vrti oko njega. Prijatelji kad su pricali s njime, njegov komentar je "To je tako lijepo kad si na kokainu!" Priča o tome da si s kokainom u ruci glavni vani navečer. Pripadnik je navijačke skupine Torcida i oni su isto 99% svi na kokainu, speedu..
Njegov kum je bivši profesionalni nogometni igrač i sad se bavi dilanjem i prodao mu je priču kako je to super i ovaj mu je nazalost povjerovao.To je dovelo do njihovog ponovnog zbližavanja nakon što je moj gospodin dečko rekao da je on budala i propalitet Hrvatske.Čuju se svaki dan. Njegov kum šverca drogu i bojim se da će on past totalno pod njegov utjecaj.Ta osoba ( kum) je muljator,lopov i propalica imao je sve u životu i prokockao je sve.I sad se već izvjesno vrijeme bavi švercanjem i dilanjem droge.Jako loš utjecaj je na mog dečka jer uvijek kad je ovaj pored se on ponaša drugačije, u smislu "Tko meni šta može, ja sam na kokainu i ja sam frajer!"

Čak priča da su svi profesionalni nogometaši na koje kakvim drogama i njemu je zato to kao nešto sasvim normlano.Sve više vremena provodi u Splitu jer tamo navodno ima svog dilera koji je isto navijač i ide na sve utakmice s njim.Taj njegov diler mirzi sve normalne ljude, koji u životu rade normalan posao i imaju sređen život.U cilju mu je prodati i vlastitoj majci drogu samo ako bude to njega dovelo do neke love, odnosno ako bude to njemu koristilo.
Uvjerena sam da njegov kum i taj diler koji se predstavlja kao jako dobar prijatelj od mog dečka i kao krasan dečko i osoba najgore utječu na njega, jer da njih nema on bi bio skroz normalan, kako bi ga ja mogla maknuti od njih ?

Svi njemu bliski koji su na kokainu predstavljaju mu to kao nešto super i sasvim nromalno te im on vjeruje. Ljudi koji ga poznaju, primjećuju da nije isti kao prije i da samo gleda kako će otić u WC da bi mogao potegnuti lajnu.
Pao je pod utjecaj društva i misli da je najbitnija stvar u životu biti nadrogiran i ludovati na sjeveru Poljuda. Kako bi se njega odmaknulo od tog djela ? I od droge ? Da li postoji netko s slicnim iskustvom, i ako poznaje kakvog stručnjaka koji bi mi mogao pomoći u ovome?
On ima dobar posao, ali svu plaću potroši na drogu. Nije fizikalac već radi kao ekonomist i smatra da ima vrlo stresan posao, te način da se opusti je kokain. Smatrate li da bi trebala otić do njegovih roditelja da popričam s njima, ili do sestre ? Iako mislim da oni će mene nazvati prije ludom i blesavom nego što će povjerovati da njihov sin ima ozbiljne probleme i da mu treba pomoć. Da li ima tko kakav savjet kako da popričam s njime, i da shvati da je to loše jer je on stalno u tom filmu da je to super i ne razmišlja normalno već nadrogirano.
Molim vas za što više savjeta,komentara,htjela bi mu maksimalno pomoći a neznam kako. Ruke su mi doslovce vezane, a nemogu ga gledati kako se uništava pred mojim očima. Ne spavam već mjesecima zbog toga i htjela bi to čim prije riješiti.
Zahvaljujem se puno za bilo kakav odgovor!
Pozdrav!
crna888 is offline  
Odgovori s citatom