Pogledaj jedan post
Old 11.12.2007., 18:30   #1
Thumbs down T-Mobile pretplata

Razočaran sam u samom startu.

26.11. ove godine napravio sam ono što t-mobileovci zovu "Simpa prijelaz", to jest prešao sam sa Simpe na pretplatu. Uzeo sam tarifu Flex 150 i kao bonus dobio slijedećih 6 mj. besplatnu opciju Unlimited. Obzirom da sam utuko svaki mjesec oko 250-300kn na bonove, mislio sam da bi se ovo trebalo isplatiti. Tarifu Flex 300 nisam uzeo jer bi kao korisnik Unlimiteda trebao trošiti samo 0,25kn po pozivu unutar mreže, a ja ionako skoro samo zovem 098/099.

Iznenađenje #1
...iskrsnulo je dan nakon što sam kupio mob. Dobio sam obavijest da sam 26.11. (kad sam kupio mob) potrošio svoj cijeli iznos tarifnog paketa. Na SZK sam dobio objašnjenje da sam u paketu dobio samo nekih 25 kuna, jer je ipak kraj mjeseca.
Zašto mi to nitko nije objasnio?

Zaključak: kad kupiš proizvod/uslugu, ne dobiješ najbitnije podatke o njemu.

Iznenađenje #2
Tu večer sam napravio nekoliko tel. poziva, sve redom na 098/099 mreže. To bi trebalo biti možda max. par kuna. Reko, nazvat ću SZK opet, možda mi pomognu. Ali ne - SZK nema informacije o mojoj potrošnji i trebam čekati da dođe ispis poziva na kućnu adresu.
Opet razočaranje. Navodno sam potrošio puno novaca, a kako i kada, ne znam i ne mogu saznati.

Zaključak: zbog netransparentnosti, ovakvu uslugu nećete dobiti.

Međutim, kako su mi objasnili, barem uvijek mogu vidjet koliko sam potrošio novaca tako da pošaljem praznu poruku na 0110. Dobit ću natrag poruku u kojoj, ako ništa drugo, lijepo piše koliko sam novaca potrošio.

Iznenađenje #3
...došlo je kad sam 6.12. poslao poruku 0110 i otkrio da dobivam podatke o potrošnji za prošli mjesec. S vremenom sam shvatio da ne mogu uopće dobiti točne podatke o tome koliko sam trenutno potrošio od svog tarifnog paketa. To je još i gore na početku mjeseca jer se izgleda procesiranje podaka o potrošnji otegne na slijedeći mjesec, zbog problema u radu sa sustavom.

Zaključak: zbog problema u radu informatičkog sustava, očita je daljnja netransparentnost poslovanja, zbog koje pak usluga trenutnog stanja računa ne postoji.

Iznenađenje #4
...došlo je danas, kad sam otkrio da sam potrošio cijeli tarifni paket unutar prvih par dana 12. mjeseca. Danas, 5 dana nakon što se to dogodilo dobivam poruku o istom. Reko, pa mora postojati način da vidim potrošnju. I nakon razgovora sa SZK, saznao sam da ima! Spas se nalazi na Internetu, stranice moj.t-mobile.hr na kojima se mogu registrirati i dobiti više podataka o svojem korisničkom računu. Rekoh, odlično.
Registrirao sam se odmah, otišao na "Pregled računa" i naišao na slijedeću poruku: "Molimo pokušajte ponovno. Ukoliko ste se danas registrirali u "Moj T-Mobile", podaci će vam biti dostupni u roku od 3 dana."

Zaključak: ako kao T-Mobile pretplatnik želite dobiti trenutne podatke o svojem korisničkom računu, možete zaboraviti na to.

Iskreno rečeno, žao mi je što sam se prebacio sa Simpa na pretplatu. Kod kupnje su mi prešutjeli podatke, a više niti znam koliko sam potrošio novaca u nekom trenutku, niti se mogu nadati da ću to znati. Jedino se nadam (ne previše) da ću za 3 dana moći vidjeti nešto više podataka na Internetu. Uz T-Mobile pretplatu, osjećam se prevareno. Da ne govorim o tome kako Sony-Ericsson kojeg sam kupio povoljnije (zbog Simpa prijelaza) s navodnih 350h na čekanju ili 7 sati razgovora moram puniti nakon 3 dana (72h) i ~15 minuta razgovora.
Oskar is offline  
Odgovori s citatom