Pogledaj jedan post
Old 21.05.2008., 19:52   #7
Quote:
Zabica12 kaže: Pogledaj post
... Kazu ljudi da su mi nalazi jako losi...takvi su vec par godina... to sto govore zvuci kao - pa moras biti bolesna, moras se osjecati lose... ja se osjecam lose kad ne idem par dana na trening ....sve je to pomalo zbunjujuce...
Iako nema direktne veze s tvojom bolešću i stanjem, ipak ću napisati iskustvo svoje prijateljice.

Naime, njezin je sin dobio upalu pluća i završio u bolnici. Ona je, naravno, bila izvan sebe. Nakon nekog vremena pitala je doktora da kako je sada mali i može li vidjeti nalaze. Doktor je rekao da je mali sada dobro i da može vidjeti nalaze. Nalazi baš i nisu bili najbolji i ona je spočitnula doktoru da kako može reći za maloga da je dobro uz ovakve nalaze. Na to joj je on odgovorio:

'Ja promatram pacijenta, a ne nalaze. A vidim da se dijete sasvim dobro oporavlja, što meni govori da je dobro. A uskoro će onda i nalazi biti dobro.'

Mislim da si jako dobro primijetila kako se okolina prema nama autoimunimašima (a vjerojatno i drugima) ponaša u stilu - ah, ti si bolestan. Pa te gotovo guraju u bolest svojim stavom i ponašanjem prema tebi. A teško je onda, uz gomilu sažalnih pogleda, ostati samopouzdan i optimističan. A opet, vrijedi (p)ostati samopouzdan i optimističan, jer onda bi nalazi mogli postati takvi.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom