Pogledaj jedan post
Old 10.05.2017., 09:58   #1
Tuđe dijete stalno "visi" u vašoj kući...

Ovo je možda i za psihologiju pa se može premjestiti....Prijateljica mi se našla u nemalom problemu, pa mi jučer priča....naime radila je par godina, pa nije bila puno doma, a inače živi s roditeljima i bakom...nakon što je prestala radit (traži trenutno posao kako to već ide)...stalno je doma jer je malo eto i depresivna itd...

....znači otkad je doma svaki dan nekad u 13h, nekad u 14h u njih dolazi mali susjed (10-11 godina) u stan, sjedi par sati u njih, traži da mu naprave nešto za jesti pa sjedi i gleda tv/igra igrice...

..........njoj je ispočetka bilo čudno jer se prošle dvije godine nije to događalo, a onda je od majke (živi s roditeljima i bakom u zgradi) saznala da je baka kad je mali bio 1. razred osnovne rekla susjedima (dobrim prijeteljima) - Pa eto može on koji put doć u nas, šta če jadan sam je...i sl....

.....mali je dolazio cijeli prvi razred (al ona je radila pa ga nije skužila) i sjedio s njenim roditeljima i bakom....slijedeća dva razreda nije dolazio jer ga neka žena čuvala, pa oni ga skroz zaboravili...da bi sad u četvrtom počeo opet kucat i tražit poslije škole da dolazi u njih..

......ako ga ne puste on lupa po vratima i dere se ili prisluškuje kad će ko naletit il izać iz stana pa da "uleti" u njih....kad su se obratili roditeljima mater se samo smijala (Kao baš smješno, on je takav ....) a ocu je bilo masu neugodno i reka je da stalno govore malome da ne ide van kuće, al eto on svaki dan kuca)..

...ja sam joj rekla da bez direktnosti i otvorenog razgovora(sa roditeljima, ne djetetom) vjerojatno neće riješit tu situaciju, a možda će morat i pokvarit dobrosusjedske odnose...ona bi najrađe zadavila baku šta je uopće ponudila da mali dolazi u prvom razredu, a sad ne zna šta bi....

.....naravno kad mali dođe mora skakat, oblačit se, češljat i još mu pravit sendvič jer ispred djeteta ne može šetat u trenirci, nepočešljana, a kao što rekoh malo je u depri radi posla pa joj je sve to tlaka...ima li ko kakav savjet? : ne zna:
tina789 is offline  
Odgovori s citatom