Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 13.06.2011., 19:42   #1892
Quote:
pula72 kaže: Pogledaj post
Super, hvala na iscrpnom odgovoru, dobro je znat za taj podatak o dr. Ivanoviću, no mislim da ću se za sada opredjeliti za liječenje kod dr. File koji fisuru spaljuje RF aparatom (radio-frekventnim aparatom) uz istovremeno primjenjivanje analne diletacije...iskreno se nadam da je ta metoda također dobra, no lijepo je imati asa u rukavu i znati za dr. Ivanovića. Naime strah me je, jer je moja fisura dobrano odmakla od neke normale, velika je, a ja cijelo vrijeme mislio da imam hemoroide, ali oni nisu bili uzrok takve boli. Na pregledu kod dr. File isti mi je rekao da mi može srediti hemoroide i fisuru, tako da ću probati kod njega, a mislim da isto kao i ti imam pojačan tonus sfinktera, ali sam primarno fisuru dobio zbog hemerioda. Kako sam uspio shvatiti pojačan tonus sfinktera je posljedica fisure, tj. boli koja se javlja kod iste usljed čega se sfinkter grči.
Evo vidiš, ja nisam ni znala da postoji spaljivanje fisure RF aparatom! Imam osjećaj kao da svi zagovaraju svoje metode jer im se to isplati, naravno. Po ovome, a i po par članaka koje sam izvukla s neta čini se da je analna diletacija bolja varijanta. U vrijeme kad sam odlučivala o tome mislila sam da je puuuno invazivnija jer je dr. Misir dao sve od sebe da mi dokaže kako je to invazivno, čak mi je i crtao postupak.
Vjerojatno je pretpostavljao da mi o rezanju ni ne treba govoriti jer onako sva uplašena nisam ni pomišljala na to. A dr. Ivanovića nisam pitala ništa o diletaciji, jer sam ju zbog ovog prekrižila, no on ju je spomenuo, a ja sam samo rekla da ne dolazi u obzir. Uglavnom, ovo iskustvo me naučilo da UVIJEK treba potražiti više mišljenja...

Inače, i ja sam mislila da mi je to sve zbog hemoroida, pa mi je bio šok kad su mi rekli da imam fisuru, koja je posljedica istih.
A fisura je ujedno i posljedica pojačanog tonusa sfinktera, ne obratno. Čak mislim (fakat nisam sigurna) da je meni dr. predložio rez jer je to kakti trajnije rješenje, jer da bi mi se zbog pojačanog tonusa moglo vratiti.

U svakom slučaju sretno i javi dojmove (to svima kažem ), pa da ljudi imaju malo više informacija!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom