Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 13.06.2011., 20:15   #1893
Quote:
pula72 kaže: Pogledaj post
Evo još da ti napomenem članak s Interneta o liječenju botoxom od autora Nebojše Stankovića i Darka Mirkovića s VMA Beograd pod nazivom Toksin A botullinuma u liječenu analne fisure u kojem su autori prezentirali svoje istraživanje o primjeni botoxa u liječenju analne fisure kao mogućoj zamjeni za kirurško liječenje iste, pri čemu su nakon obavljenog istraživanja zaključili da ista može biti adekvatna zamjena za kirurško liječenje.
Pročitala sam dosta članaka o tome na engleskom, uključujući i neka istraživanja. Postotak uspješnosti se kreće oko 85%, treba primiti više injekcija koje prilično bole (ja sam trebala njih čak 12, pa sam možda stvarno bila teži slučaj), a postoji šansa da se nakon 6 mjeseci fisura vrati ili ne otiđe do kraja. Ja sam pričala s jednom gospođom kojoj se nakon nekih 9 mjeseci nakon tog tretmana sve vratilo, a popriličan iznos novaca je dala za to. Meni je rečeno 22 tisuće kuna uz tretiranje hemoroida.
Ne znam... mene sve to skupa nije privuklo jer sam to htjela rješiti jednim potezom, a onda mi je dr. I rekao kako imam pojačan taj tonus i da su mi šanse da se fisura ne vrati nakon injekcija jako male. A s obzirom da mi nije ni računao fisuru u cijenu i da mi je to mogao obaviti i u bolnici fakat nije imao razloga za nekakvo muljanje.

Ja bih rekla da su te injekcije možda super ako se dođe odmah u ranijoj fazi i ako sluznica nije osjetljiva, a ovako... bilo mi je preriskantno. A ova dilatacija o kojoj pričaš mi se čini još boljom opcijom, baš me zanima kako će to ispasti. I full mi je drago da ima sve više i više informacija o raznim tretmanima jer kad sam ja išla nije se baš moglo puno toga saznati iz prve ruke. Sretno još jednom!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom