Pogledaj jedan post
Old 10.12.2010., 14:02   #11
Slučajno naišla na temu pa da podijelim osobno iskustvo.

Radim u prosvjeti već nekoliko godina. U pravilu, ravnatelj ima pravo izabrati kandidata koji odgovara uvjetima natječaja. Znači da je njegovu odluku teško osporiti... Osobno mi je ravnatelj tako rekao kad sam spomenula da u prethodnoj školi (u kojoj sam radila 2,5 godine) nisam pozvana ni na jedan od dva natječaja za stalni posao. Znači, čak ni činjenica da si radio u nekom kolektivu ne znači apsolutno ništa u takvim slučajevima. P.S. Na jedan od tih natječaja primljena je žena od 45 god. koja nikad nije radila u školi i nema stručni, niti ništa.Samo potrebni VSS. Ja sam pak imala i stručni, i godine iskustva baš u toj školi, i sve ostalo... I mlađa sam od 30 godina.

Može se pisati žalba školskom odboru, na donešenu odluku. Naravno, to najčešće bude samo mali ispušni ventil jer oni nisu dužni opozvati istu ukoliko odabrani kandidat ima kvalifikacije tražene natječajem.

Može se pisati i inspekciji, ali zapravo im nemate što ponuditi jer je sve po zakonu.

Možete se žaliti Ministarstvu obrazovanja, ali oni su svi povezani do razine osobnih prijateljstava...

Ukoliko čak i imate potrebne kvalifikacije za neko radno mjesto, a zaposleni kandidat NE, opet ispadne isto sranje... Rekla mi je prijateljica da je na natječaju za ravnatelja primljen tip koji uopće nije imao potrebne uvjete, pokraj nje koja ih je imala i više nego dovoljno. Pokrenula je zahtjev za sudskim postupkom/tužbom/što li već, no apsolutno nikad to nije pokrenuto. Čak ni sad nakon tri godine... Daklem, kao što se protiv Bandića 200 kaznenih prijava skriva negdje u ladici državnog odvjetništva, tako se i mnogi drugi dokumenti 'izgube u prijevodu'.

Doduše, nakon svega ovoga ne znači da se ne treba pobuniti i barem izraziti nezadovoljstvo. Jesi razmišljao o članku u novinama?
Nekako imam osjećaj da nam preostaju samo Latinice i dnevni listovi...

Btw, sretno!
Želimirka is offline  
Odgovori s citatom