Tema: Cane Corso
Pogledaj jedan post
Old 10.12.2010., 23:14   #46
Evo kao ponosni vlasnik CC-a da kazem par stvari...
Ovo nije opasan pas!Kao recimo psi tipa bull koji nekada i uz pravilnu socijalizaciju znaju 'puknuti'...Ovo nije opasan pas iz nekoliko razloga...Prvo jer je iznimno pametan-zna prepoznati opasnu situaciju od neopasne i nikada nece bez razloga napasti drugog covjeka ili vlastitog gazdu...NIKADA!Ovo je pas koji čak i u opasnoj situaciji prvo upozori i ako se osoba makne to je to, no ako osoba i nakon upozorenja ustraje u svojoj namjeri onda krece u napad!
Ovo je drevni pas koji je tisucama godina usavršavao svoje ponasanje (potjece iz starog rima, kao i rotvajler) i koliko god asocijalan pas bio nemozete pobrisati nekoliko tisuca godina razvijanog ponasanja.Dakle, ako vam je ovo prvi pas, mozda je to i pravi izbor za vas, jer se ovaj pas zna ponasati!Dakako pazite da je leglo provjereno da nije slucajno pra pradjed bio mjesanac...
Ovo je pas koji je izuzetno strpljiv sa djecom i prijateljski raspolozen prema 'poznatim strancima'...malo je na pocetku nepovijerljiv ali nakon 2 puta kada 'prokuži' osobu priljateljski je raspolozen...Prema drugim psima je dominantno raspolozen, ali ne i agresivan...no ako od malih nogu raste uz druge pse problema nema!

p.s.-Što se tice dugog radnog vremena...od 8 do 18-za tebe nikakav pas nije jer ce ti u takvom okruzenju i pekinezer podivljati, a kamoli jedan jako pametan pas kao CC...(ja sam takvu pogresku davno napravio sa njemačkim ovčarom)

Također CC nije pas za stan (ma što drugi govorili)...CC jednostavno pršti od energije i njemu nije dovoljna klasična šetnjica oko kvarta!...Ja sam konkretno iz slavonije i 50m iza kuće imam šumu...to je idealno za njega, jer na koncu talijani ga koriste kao lovnog psa!...Malo razmislite oko nabavke bilo kakvog psa, jer u konacnici nije bitno što se vama sviđa i što će vam lijepo izgledati kraj noge...bitno je dali mozete psu priustiti uvijete da bude zaista sretan!
ad_icted is offline  
Odgovori s citatom