Pogledaj jedan post
Old 28.04.2012., 09:34   #3415
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
.
A ja ovako pametna (karikiram) - pa normalno da necu dozvolit da me budala povrijedi. Jer onda sam i ja budala. A 'budala te povrijedila. I, to jako.

Po mom misljenju, kad se tako nesto desi, kad te budala povrijedi, treba tu svoju povredu podijeliti sa najvecom mogucom skupinom ljudi - pod najvecom mogucom mislim na prijatelje kojima apsolutno vjerujes, na rodbinu koju apsolutno vjerujes. I, tu si treba dati oduska
U sigurnoj sredini, izraziti svu bol, svu ljutnju koju ti je budala izazvala. Ali, samo u sigurnoj sredini. I, to treba raditi, koliko god dugo to treba raditi. treba si uzeti to pravo, zato sto je to strasno, strasno bitno ne samo za mentalno, vec i za fizicko zdravlje.
Ako treba pickarat, onda se pickara - al u drustvu osobe koja te razumije i podrzava. I, samo jedna osoba nije dovoljna. Treba ih biti sto vise. Mislim, ovo nije samo moje zivotno iskustvo, vec i profesionalno koje vidim svaki dan - koliko je ljudima 'ispod casti' reci da ih boli. uzas.
Nikako nisam zastupala ideju da se hoda okolo i slucajnim prolaznicima prepricava zivotna prica.
Evo, zamisli da ti neki pijani vozac napravi totalku na autu. tebi, hvala bogu nije nista. Da li bi sutila o tome i u samoci vidala rane? Cisto sumnjam
Naravno, slažem se. Napisala sam baš dugački post prije toga, pa me mrzilo to sa obrazom naširoko razglabati.
Ni ja nisam za to da se guta, da se ta bol nagomilava u tebi, to nije dobro ni za fizičko ni za mentalno zdravlje. Otrovi moraju van. Podijeliti to sa nekim, sa ljudima za koje znaš da su "tvoji", to je meni ok. Dozvoljeno je i vrištati, ridati,gristi,razbijati,zapomagati...samo da ti bude lakše.
Ali "budali" ne treba dozvoliti da se "hrani" tvojim bolom. Mislim da za "budalu" nema boljeg "lijeka" od tvog uspjeha, ako te ljudi hvale, od tvog osmjeha i stava "ne možeš mi ništa". Ne kaže se džabe, ljudi ti sve mogu oprostiti sem uspjeha.
Ne riječima, već djelima...
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom