Pogledaj jedan post
Old 17.03.2007., 09:00   #17
Evo ja bi pitao nekoliko pitanja pošto su vjerojatno raštrkana po forumu.

1. Prilikom nadogradnje kuće, da li je potrebno plaćati priključke ili se mogu koristiti postojeći (nadograđeni dio bi imao poseban ulaz)?

2. Ako je kuća građena od cigle, da li se nadogradnja može vršiti ytongom ili nekim drugim materijalom (zakonski)? Gradnja je u smislu proširivanja u stranu.

3. Koliko je uopće cijena svih priključaka?

4. Može li mi netko pojasniti onaj zakon o približavanju međi. Razumijem da ukoliko se želim približiti međi manje od 4 m, da moram tražiti suglasnost susjeda. Što je sa staklenim površinama u tom slučaju? Napominjem da parcela s kojom graničim nema nikakav objekt.

5. Plan instalacija radi arhitekt dok radi nacrt kuće? Koja je procedura s dobivanjem uporabne dozvole? Znači, ako objekt nema zaseban priključak, ja povučem instalacije iz starog objekta, da li u tom slučaju izlazi neko od elektre, termoplina ili vodovoda za suglasnost kod izdavanja uporabne dozvole? (ovaj dio mi je i inače prilično nejasan)

6. Zanima me grijanje kod dograđenog objekta...Da li da se povuče centalno iz stare kuće (ukoliko je peć dovoljno jaka) ili se bez novog priključka može povući cijev s plinom i da se dograđeni objekt grije s vlastitom peći?

Zamolio bih one koji su imali slično iskustvo ili se bave građevinom da mi kratko odgovore? Ako sam negdje grunuo glupost slobodno me popljujte

Hvala
Sviba is offline  
Odgovori s citatom