Pogledaj jedan post
Old 12.07.2011., 08:08   #67
Ja sam rođena na moru, tu su mi svi rođaci i prijatelji i nemam problema ugošćavati neželjene goste.
Ali imam susjede koji su iz unutrašnjosti te su se mučili godinama s navalom rodbine i prijatelja preko ljeta.

Ovo su ideje koje su njih spasile:

1.
Jedni koji su imali apartman koji je trebao ljeti "zarađivati" i plaćati kredit za kuću a bio je u top-sezoni pun rođaka... uglavnom ljudi su potpisali ugovor s agencijom na "ključ u ruke" koja im apartman iznajmljuje ljetna tri mjeseca.
I lijepo su obavijestili rodbinu da su te godine radi financijske situacije morali to napraviti ne bi li nešto preko ljeta zaradili (kredit, djeci za zimovanje). Vjerojatno im nije bilo drago (mislim na rođake) ali što se može. Iduće godine susjedi objavili da su napravili isto jer se hoće domoći love za uvođenje centralnog grijanja. I tako par godina. Rođaci se naučili da se apartman iznajmljuje u ljetna tri mjeseca. Ako hoće mogu na more u petom i devetom mjesecu, pa tko voli nek izvoli.

2.
Susjedi kojima su se rođaci uvaljivali u stan su lijepo jedne godine sami sebi anonimno pozvali inspekciju. Koja je zatekla neprijavljene goste. I pred svima napisala zapisnik, opalila mandatne kazne, tandara-mandara. Susjedi optužili druge zavidne susjede koji imaju pik na njih . I od tada kad god se netko najavi ovi kažu: nemoj molim te, u roku od dva dana bi mi inspekcija zakucala na vrata, kod nas ti nitko ne smije imati neprijavljene goste.


EDIT: Vidim da se neki jako čude tome da ljudi ugošćuju rodbinu ali moram reći da bi i ja teško odbila npr. svoju sestru iz unutrašnjosti sa djecom (ili muževu) - da ju imam -pa nisu to neki daljnji rođaci niti polu-prijatelji. To su recimo moji nećaci kojima je to jedini način da dođu na more. Teško se u tom slučaju pozvati na npr. komoditet. Jbt pa to mi je "prvi rod". I tako to krene...
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 12.07.2011. at 08:14.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom