Pogledaj jedan post
Old 02.07.2017., 10:36   #21
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Netko će u svakom slučaju biti povrijeđen.

Tvoj sadašnji dečko ne, ako ostaneš s njim i udaš se za njega. Barem naizgled.
Jer, ''duh'' ovog drugog ostat će lebdjeti između vas. U mislima ćeš katkad razgovarati s njim, katkad će s vama biti za stolom, katkad u postelji, katkad na plaži, u šetnji, u kafiću, za vrijeme vožnje nekuda ...

I na nekoj razini - tvoj muž - bude li ti muž, to će osjetiti. Nemoguće je ne osjetiti. A to će stvoriti svakojake smetnje u vašem odnosu.

Možda će ti ovog drugog uspjeti potisnuti iz glave i srca. Možda. No za to će trebati vremena (bojim se, ne malo), a kad ti na kraju i uspije (jer sve uspije samo ako se dovoljno trudimo), dio tebe kao da će umrijeti.
Naravno, cijelo to vrijeme ( i prije i poslije) voljet ćeš muža.
Samo ne cijelim svojim srcem.

I to je ono što će se osjetiti i remetiti sklad.

Brak s nekim tko je ok i na koga se možeš osloniti, unatoč tome može biti dobar. Sve to skupa moguće je sasvim dobro hendlati, osim što nitko u takvoj priči nije skroz miran i sretan.

Dakle, predstoji ti zaključiti kojeg od njih dvojice voliš cijelim svojim srcem.

To je po mojem mišljenju najbolji mogući izbor i jedini koji je pošten prema svima. Jer jednog ipak voliš više.

Ne moraš ništa riješavati naprečac (iako je savršeno jasno da te nitko drugi ne bi mogao privući - osobito ne tako jako - kad bi prvi doista bio muškarac tvojeg života).

Ako ćeš razmišljati ziheraški, s prvim si na sigurnijem terenu. Praktična strana života nije nebitna.

S drugim ... tko zna? To bi tek trebalo vidjeti.

Ljudi se često odlučuju za sigrnost. No i to naposljetku ima svoju cijenu.

Izbor srca čini mi se čišćim (na dulji rok). Bude što bude, pa i ako propadne, barem si nemamo što predbacivati.

To je izbor tipa ''ili sve ili ništa''. Ovo drugo je je: bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

I zapravo se sve svodi na to.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom