Pogledaj jedan post
Old 14.07.2017., 08:18   #264
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Čitam uvodni post... Meni je to kako autorica piše grozno. To nabijanje na nos mužu da mu je ona platila ovo ili ono, pa to uspoređivanje s direktorom...

Nemaju svi ljudi iste ambicije. Ako je netko manje ambiciozan i zadovoljan s takvim životom, to ne znači da je neuspješan. Svatko ima svoje prioritete. Evo, ja sam završila fakultet jer me zanimalo područje koje sam studirala. Ne radim u struci, radim najbičniji administrativni uredski posao i nemam ni najmanju želju napredovat na neke više pozicije.Meni je moj psao idealan jer mi omogućava radno vrijeme od pon-pet od 8-16 sati, nikad nemam prekovremene, nikad ne nosim posao kući, nikad mi se nije dogodila da me zbog posla zovu izvan radnog vremena. U 16:00, kad izađem iz ureda, sigurna sam da sam s poslom završila za taj dan. Kad je jedna kolegica dala otkaz jer seli u drugi grad, meni su nudili njeno radno mjesto. Odbila sam. Imala bih dosta veću plaću, ali bi posao uključivao česta službena putovanja, službeni mobitel na kojem moraš biti dostupan i van radnog vremena, prekovremene sate... Ne hvala, mislim da je život prekratak da bi se većinu vremena provodilo na stvari vezane uz posao. Isto tako nikadne bih mogla biti u vezi s nekim karijeristom koji radi od jutra do mraka, koji je non stop u poslu, samo radi, radi i radi... Imam jednog takvog u familiji. Čovjek odlično zarađuje, ali čak i kad je na godišnjem, on naplaži preko mobitela provjerava službene mailove, telefonira... Meni je to katastrofa, kakav je to život kad si samo posvećen tom poslu???

Jako mi je ružno što autorica svog muža smatra neuspješnim zato jer zarađuje manje od nje, zato jer si nemože priuštiti luksuz kao njegov direktor itd. To nije neuspjeh. Jednostavno je čovjek manje ambiciozan i ima druge prioritete u životu od ganjanja karijere.

Mada,ti i kada radis od 8-16 i to 5 dana nedeljno,opet vecinu vremena svog zivota provodis na poslu....

...mislim,na posao verovatno kreces u 7 ili 7.30,a sa njega kuci stizes u 16.30 ili 17 sati,znaci minimum 9 sati dnevno......dok se malo ofrkestis i odmoris vec je 18 sati.....i onda ti ostaje 4,5 sati "zivota" tog dana,pre odlaska na spavanje i sutrasnjeg istog takvog dana.....(kao dan mrmota,tj jedan te isti dan koji se stalno ponavlja)

Naravno ako imas decu i ostale porodicne obaveze,nemas ni tih 4,5,6 popodnevno-vecernjih sati samo za sebe,vec to posvecujes,najcesce,najblizima...

Mozda je bolje raditi kao konj 20 sati dnevno 5-10 godina za neku ogromnu platu (ko moze i ima takve mogucnosti),pa onda da se napusti takav posao i se da uziva u pravom zivotu bez ikakvog posla.....
Zrakomlatski is offline  
Odgovori s citatom