Pogledaj jedan post
Old 20.01.2009., 01:21   #45
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Dobro, jeste li vi svi ćoravi? Ja se pokupih s Jezičnog savjetnika prije 10 dana. I nije više bilo ni savjeta ni ničega. Dobili ste što ste htjeli. Stitcha nema mjesecima zbog drugih razloga. Prestanite prozivati, rekoh, uopće ne želim da me se poteže naokolo. Hvala.

Eto vam pješčanik pa se igrajte. Nedostajat će vam moje kantice.
pa lipo i jasno sam napisao

ne prozivam tebe
ti nisi ni najmanje kriva

kriva je politika moderiranja za koju bi se trebao zaliti na:

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Za prigovore na rad moderatora postoji mjesto, a zove se Žalbe i pritužbe. Ovdje neobavezno čavrljamo o jeziku. Ubuduće sve nevezano s tim brišem.
no, buduci da nitko ovaj forum ne posjecuje (zbog politike moderiranja) ne mogu se moderatori promijeniti jer nema tko tu ulogu preuzeti

kvaka 22

a zasto stvarno ne bi pricali o etici u lingvistici?

jezikoslovci ljudima mogu samo sugerirati kako bi trebalo govoriti, ne mogu im preodgajati jezicne navike. svatko govori onako kako zeli i time ostalima daje sliku o sebi. i svatko savjet jezikoslovca moze i ne mora prihvatiti.

to znaci da su ti isti jezikoslovci zapravo nemocni i morali bi tolerirati ignoriranje njihovih savjeta. a da bi bili kompetentni dijeliti te iste savjete morali su se dobrano pomuciti i zagrijati stolicu.

na kraju nakon ignoriranja strucnog misljenja jezikoslovcima preostaje samo srljanje u neukusni cinizam, ruganje i prljavo rusenje krendibiliteta i diskreditiranje onoga tko savjet ignorira i govori krivo. to na kraju ispadne tako da puno vise govori o onome tko kritizira nego o onome koga se kritizira.

jasna mi je ta frustracija, ali sam isto tako svjestan da je vecina jezikoslovaca ipak civilizirana i jasno im je sto je degutantno i neprihvatljivo, a sto nije. isto tako znaju koja je prihvatljiva razina komunikacije, ne samo na strucnoj, nego i opcenitoj razini. jer je to stvar covjeka, a ne njegove struke. pa opet do izrazaja dolaze samo oni kojima to nije jasno. zasto su ti najglasniji? zasto takva manjina mora terorizirati vecinu?
__________________
Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn
mrachni hajduk! is offline