Pogledaj jedan post
Old 04.06.2009., 17:45   #76
Quote:
vonpauluss kaže: Pogledaj post
- Kad su neprijateljski tenkovi iskoristili primirje i potpomognuti tzv. «Niškim specijalcima», uspjeli probiti se sve do župnikove kuće u Dračevcu, čime je grad bio pred padom, moj vojnik Željko Vujić, pogodio je tenk iz ručnog raketnog bacača «Osa». Nešto prije, jedan tenk je uništio jedan Zagrebčanin po nadimku Zagi. Kad se to dogodilo, moji vojnici osokoljeni pogodkom, potpuno su razbili specijalce, te su se ovi povukli prema Babindubu. Preokret u obrani Dračevca bila je kad je stanoviti Tomas, inače dočasnik iz bivše vojske, donio tri protuoklopne rakete tipa «Maljutka». Problem je što tad nitko nije znao upravljati tim raketama, pa je zapovjednik 1. bojne Milan Perković, kad su nam već probili položaje na Dračevcu i stigli do repetitora, opalio na njih rakete. Dvije su rakete pale u vinograd, ali treća je prohujala iznad tenkova, što je bio alarm posadama da ih mi gađamo. Uplašivši se, odustali su od uništavanja protutenkovske prepreke kod Musapstana koja je priječila ulaz u grad na drugom krilu obrane. Tad je došlo do erupcije morala kod naših vojnika i preokreta na bojišnici u svega u nekoliko sekundi. Svega 25 mojih vojnika pomelo je razvikane «Niške specijalce». Pri tom su nam pomogli i mještani Dračevca koji su nam u starom taijanskom bukeru otkrili skladište protuoklopnih sredstava, među kojima su bile tri rakete za «Osu». Bio je to spas, jer smo ostali bez ijedne rakete

Jel imate kakve procjene o tome koliko ste napadača potaracali ?
Keva is offline  
Odgovori s citatom