Tema: Kreatinin
Pogledaj jedan post
Old 17.01.2014., 10:58   #12
Quote:
grander kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, pa molim ako netko stručan zna da mi odgovori. Zašto različiti labosi imaju različite umol/L referentne vrijednosti za mnoge krvne analize, pa samim time i za kreatinin?
Imam prema nalazima iz ambulantnog labosa povišen kreatinin. 111 mi je, a referentne vrijednosti su postavljene od 64 do 104. Ureja i urati su mi u granicama normale.
Gledam po internetu i za iste umol/L za muškarce starije od 20 godina referentne vrijednosti idu do 106, negdje do 110 i često kao primjerice kod poliklinike Breyer do 125.

Na koju foru onda ja imam povišen kreatinin i da li imam povišen kreatinin? Pitam jer bi meni doktor ponovno vadio krv za koji dan zbog toga i ako bude opet povišen slao me na daljnje pretrage što mi se iskreno neda, niti u pravilu imam namjeru jer sam već obavio mnoge pretrage za druge stvari, a bubreg mi ne može izazivati simptome koje imam. Trebao bih u međuvremenu prije narednog vađenja krvi piti više vode.
Velika većina ostalih krvnih nalaza (znači sve što je bitno) je u granicama normale, a par odstupanja koja imam su jako mala.
Kako onda vjerovati uopće ikakvim krvnim nalazima ako po nekim referentnim vrijednostima spadam u normalu, a po ostalima ne?
pozdrav..kao prvo to što ti je malo povišen.je neznatno i nema razloga za nikakvu brigu,jer može biti zbog x faktora...a ovo drugo ti ovi o labosu,njihovim reagensima,i uređaju,otud te razlike pa je preporučljivo mjeriti pojedime vrijednosti uvijek u istom labosu.
hatrick is offline  
Odgovori s citatom