Pogledaj jedan post
Old 04.05.2014., 13:59   #4
Ok, Gildo. Držat ću se samo zadnje stranice, sori ako je već pokriveno, ali ti u postu gore kažeš:

"Dakle da skratim, nemam ništa protiv abortusa, da ne bi netko pokušao podmetnuti.
Ali ima protiv prisiljavanja liječnika da ih rade. "

To mi baš nije skroz jasno.
Naime, nisam ni ja za prisiljavanje, svakako sam za pravo studenata da na rotacijama prije odabira specijalizacije smiju odbiti pristustvovati abortusu, ali ako netko kao specijalizaciju odabere ginekologiju i opstetriciju taj netko mora znati da ta specijalizacija obuhvaća i prekide trudnoće i kontracepciju svih vrsta ikad.
Pa se pitam zašto onda to bira? Da bi mogao s pozicije moći, a kao liječnik ju ima nad pacijentom, svoja uvjerenja trpati njemu niz grlo? I to je ok?
A ono, nije. Jebiga, nije.
Takvima bih po kratkom postupku oduzimala dozvole za rad i nudila "prekvalifikaciju". Jer nečije uvjerenje, ovakvo ili onakvo da se razumjemo, fućka mi se je li to zbog vjere, ljubavi prema djeci, horoskopa ili čega već, en smije potirati tuđe pravo na zdravstvenu uslugu.

Jebiga, može evo, Lastan specijalizirati opstetriciju i mrtav hladan odbiti nekome održati trudnoću ili poroditi dijete jer, eto, on smatra da su ljudi mahom budale i treba ih biti što manje.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline