Pogledaj jedan post
Old 22.07.2017., 01:06   #48
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali u svemu tome i ti centri moći poslušaju i nešto uvaže ako si dovoljno uporan i mudar.
Danas se sve svodi na osobna poznanstva, lobiranja, potplaćivanja, mito i korupciju. Tako je uvijek bilo i bit će, samo što je danas takva politika svugdje u svijetu dosegla vrhunac.

Sjeti se Dodika i milijardu eura za lobiranje za samostalnu RS. Ja sam uvjeren da danas svaka fufa sa par milijardi na pravim mjestima može lobirati za državu. Kosovo vam je primjer. Naravno da to nema nikakvu osnovu za državu, pa je država koju priznaje pola svijeta. Jbg, Albanci su se snašli u trenutka kada vi niste i takav je rezultat. Pritom ne provociram, već iznosim činjenice.

U politici nema časti, poštenja, morala. Svatko tko se time vodio je nestao. Svakome kome je imalo stalo do vlastite države će graditi poznanstva i lobirati tamo gdje može na sve moguće načine. Te bajke "Bog će nas spasiti jer smo dobri" ne prolaze. Da je tako, dobri ljudi ne bi stradavali. Bog čuva hrabre i odvažne.

Ništa se ne mijenja. Prije 200 godina su se države stvarale po krevetima i ženidbama dinastijama, danas je dovoljno da daš nekim centrima moći mito u vidu love ili koncesija i dobiješ povlastice, pa čak i vlastite države. To tako funkcionira.

Naravno, centri moći imaju svoje planove i programe, ali svatko tko misli opstati mora plivati uz njihovu struju.

Sada možemo ući u raspravu što je isplativije: biti poltron i ulizica i opstati, ili biti častan i odvažan i nestati.

Sve ovo stoji... ali pod jednim malim, ali zajebanim uslovom... da imas drzavnicku elitu...

Jedan nepismeni svinjski trgovac pod imenom Milos Obrenovic je bio dovoljno mudar da zna da protiv Turaka ne mozes ici silom, nego polako, i na duze staze... on je jedan od utemeljitelja moderne srpske drzave... nije morao biti ni pismen ni obrazovan... ali je razumeo politicke koordinate...

Sad ako ti mene ubedis da jedan leceni radikalski jebivetar koji se odaziva na prezime Vucic, ili jedan blazirani smarac Plenkovic ljudi kojima je iznad svega nacionalni interes... Dovoljno je samo da ih pogledas...

Posto su bas takvi omiljeni na poznatim politickim adresama... onda cu ja ponoviti da smo mi okupirani... nema drugog objasnjenja kako su obojica ovakvih retarda bas po ukusu Briselske elite...

Ima izuzetaka, ni jedna prica nije jednosmerna uvek... ali vecina malih drzava mora da veze svoj mali i busan camac za neki tanker koji joj narede... i da boga moli da u olujnim morima se ne prevrne...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom