Pogledaj jedan post
Old 12.09.2017., 03:28   #602
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Želim podijeliti malo znanja jer sam primjetila ovako u svakodnevnici da dosta ljudi pojma nema o tome.
Bušila sam na sebi svašta, bušila sam drugim ljudima uši, noseve, svašta i dok mi je to bilo fora sam se malo educirala.

Puno roditelja kod bušenja ušiju djetetu ne uzimaju u obzir da danas postoje profesionalni pierceri i ljudi koji se s tim bave, imaju posebnu opremu, obrazovani su za to, itd.
Iskreno se naježim kad vidim u izlogu neke lijeve zlatarne "bezbolno bušenje ušiju 30 kuna"
Takve zlatarne i slična mjesta uglavnom ne koriste medicinsku opremu nego nekakve pištolje s tupim vrhom koje je nemoguće pravilno dezinficirati i koriste nakit od kojekakvog sumnjivog materijala.

Ako bušite nešto na tijelu, bilo što, to bi trebalo bušiti oštrom medicinskom iglom koja je šuplja, nikako nečim punim kao krojačkom iglom ili slično.
Velika je razlika, medicinska igla napravi rupu tako što izreže dio tkiva van i on ostaje u igli, nema traume za živce, čisti rez.
Bilo kakav drugi način, nešto ne-šuplje, tupo se probija kroz tkivo i višak tkiva (tamo gdje treba biti rupa) gura u stranu i zapravo ga ne odstrani, i tu nastaju gadne infekcije i nekroze i svašta.
Ne moram objašnjavati da medicinska igla tj. rez puno manje boli od ovog drugog.
Ako želite djetetu probušiti uši, odite kod profesionalnog piercera i konzultirajte se, i nek vam to napravi s medicinskom opremom i iskustvom. Neće koštati 30 kuna, koštat će 200 kuna, ali mislim da nitko od vas ne bi štedio na zdravlju svog djeteta. Oni vam objasne sve o održavanju i čišćenju probušenih ušiju.
Također ako ipak dođe do neke infekcije ili bilo kakvog problema, možete se vratiti u studio i oni vam očiste rupu i mijenjaju nakit po potrebi, ništa vi ne morate.

Napomena: medicinske igle su sterilne i jednokratne. Prije bušenja piercer pred vama vadi iglu iz paketića i nakon bušenja ju baca u smeće. Ako vidite da netko medicinsku iglu koristi dvaput, bježite glavom bez obzira.
Ja sam ljude bušila medicinskim iglama iz apoteke, koštaju 50 lipa i odlične su, profići vjerojatno imaju još bolje.

Prelazimo na nakit, puno ljudi je alergično na tzv. nečiste materijale.
Imam uši bušene sa 4 godine kod šiptara i iskreno rupe su mi grozne, ali ono bitnije, stavili su mi u uho nečisto zlato i uši su mi uvijek bile upaljene.
Sa 15 godina sam uspjela 6 mjeseci bez upale u uhu nositi šivaću zihericu. Jer je bila čelična, a to se smatra čistim materijalom.
Uši mi se upale i od srebra ako ima nikal u sebi. Kad stavim bižuteriju u uho, u roku 4 sata mi se zagnoji i natekne sve
Zadnjih par godina sam u uhu, nosu i na usni nosila samo čelični nakit i nisam imala niti jednu jedinu upalu.
Apsolutno radije djetetu stavite čelične naušnice, makar nije fensi ko zlato i srebro, ali ste bar sigurni da to nije legura koječega i da je zdrav nakit za nositi u tijelu.

Stvarno ne pokušavam biti condescending ili nešto uvredljivo, ovo sam čisto edukativno napisala pa možda nekome pomogne
Tu je sve rečeno, BRAVO!
To je ono što ja svima govorim!

Bemu sunce, imamo internet, informacije na dlanu (doslovce), pa jel tako teško današnjim roditeljima malo se informirat prije nego nešto na djetetu naprave?

Ne, nije stvar jel nekome lijepo na bebi/djetetu vidjet probušene uši i što se beba toga neće sječat ili što to ne boli.
Sa 7 godina su mi kod zlatara probušili uši, sječam se svega i ne - ne boli.
Osim ako si stvarno pekmez.
Nadodat ću još da imam nekoliko pirseva po raznim dijovima tijela, uključujući uši i sve napravljeno kod profija.
Sve osim tih prokletih ušnih resica koje su krvarile jer sam bila dijete i prčkala po tome i koje dan danas zarasle nisu (za razliku od rupa koje je pirser radio iz kojih sam izvukla nakit)

Moja baka nikad nije nosila naušnice i maltene je mrzila to što su joj uši probušili dok je bila mala jer joj se niti obične rinčice nisu sviđale.
Ako ništa drugo onda barem zbog toga tj vlastitog hira ostavite djetetova uha na miru.
Ako oćete bušt nekaj bušite svoja.
A dijete neka si ih stavi i 20 na svoje uho kada bude punoljetno i samo odlučivalo o tome.

Uostalom, što znaći "Pa to su samo uši, svi smo to radili".
To je jedan oblik tjelesne modifikacije.
Zamislite samo probušit djetetu usnu. Ili obrvu. Ne do bog jezik!
Pa završili bi na naslovnci 24 sata sa socijalnom na vratu.
Isto sranje drugo pakovanje, rupa na tijelu.
Jezik, obrva ili uho, gdje je razlika?

Niti jedan stručan pirser koj zna svoj posao i drži do svog posla neće pirsat dijete prije njegove punoljetnosti ili potpisanog prostanka roditelja/staratelja.
Minimalan prag je 14 godina i to ne kod svih.
A taj prag se odnosi na ušne resice!
Kakvo vražje pirsanje beba.
I još k tome neadekvatnom i štetnom opremom kod osobe koja pojma nema što radi.

Ako zubara, pedijatra i bilo kojeg drugog doktora ne bi pustili da prčka po vašem djetetu nesterilnom opremom i bez rukavica zašto to pobogu dopuštate jednom zlataru?

Zlatar bušenje uha naplati 20-30kn, pirser 50-70.
Zar vam je stvarno do riskiranja zdravlja vlasitog djeteta zbog pišljivih par desetaka kuna razlike?
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom