Pogledaj jedan post
Old 02.12.2016., 07:31   #51
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Napisao si da je bila ok prema djeci, pa sam s aspekta majke, sigurna da noću ne spava. Seks, strast, ljubav, bilo što... ne može zamijeniti osjećaj da su tvoja djeca pored tebe i da ćeš dati sve od sebe da ih zaštitiš u svakom trenu. O kakvoj god (ne)majci da se radi, vjerujem da svaku to stigne. Prije ili kasnije.
Mislim da, zasad bar, ako i ne spava uzrok tome nije patnja za djecom već novi ljubavnik.
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Iskreno, nje mi je jako žao. Možda još nije u agoniji koja je vrijedna žaljenja, no, svakako će biti...
Ovo je ziher. Kad tad kad se aktualne "strasti" smire i splasne ushićenje sjetit će se svih nepovratnih šteta koje je napravila. Sjetit će se da više natrag nema i da će njezin postupak spominjati i njezini unuci.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Ima teorija prema kojoj se ljudi osjete da nisu dovoljno dobri i da samim svojim prisustvom škode ostalim članovima. Pa kako bi spriječili daljnju štetu, jednostavno odu.
Odlasku prethode nemoralni postupci, nekad potpuno beznačajni i benigni, a ono što osobu potakne da ode je snažno grizodušje i strah da će ostankom ugroziti ostale članove.

...
Ovo mi zvuči kao nekakva iskonstruirana teorija, iako takvo nešto naprosto ne mogu zamisliti u praksi. Mislim, naravno da nelogična ponašanja i postupci postoje...ali mislim da su to onda već psihijatrijske dijagnoze. Jedna odrasla, iole zrela i racionalna osoba, pa i s minimalnim kapacitetom afekcije i voljenja naprosto ne može napustiti vlastitu obitelj...Kakva god psihička ili fizička agonija bila, s čim god osoba imala posla, uz obitelj je lakše...Kad ti je i najsjebaniji dan i misliš da ćeš do kraja završiti u vrapču kad ti dijete dođe i onako nevinim pogledom te pita neku "glupost", tipa "mama zašto ja nisam klokan"...Ma sve nekako splasne...Kao da si stavio melem na ranu.
Na stranu i odnosi s partnerima(oni mogu biti ovakvi ili onakvi)
Ali dječica...kome normalnom (zdravom) ona ne poprave dan?Kome ne utječu na volju za život, koga ne motiviraju na buđenje idući dan?

Problemi koji su nju mogli dovesti do ovakvog ruba su definitivno psihičke prirode. I to gadni.

Bilo da se radi o tome da je naprosto nesposobna voljeti vlastitu djecu, i da je odabrala ljubavnikovog đoku povrh njih.
Bilo da je riječ o nekoj konkretnoj psihičkoj patnji (psihoza, depresija s suicidalnim tendencijama itd...)

Naravno, u prvom je slučaju žalim mnogo manje...

Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da djecu redovito vodis psihologu, pokusaj ju izbrisati sa svoje adrese i dobiti potpuno skrbnistvo jer mi nesto govori da njezina sreca sa novim ljubavnikom nece biti trajna. U slucaju da nece imati igdje drugdje mogla
Bi se pokusati vratiti.
Pravno zastiti sebe i djecu.
Potpis na ovo. Stvarno je potreban veliki oprez jer, svi znamo, društvo previše štiti interese majki dok pritom jako zapostavlja interese oca. Čak i u ovakvim situacijama, da se sutra vrati (nakon što novopečena ljubav splasne i shvati kako je usrala motku), ukoliko nećeš imati sve dokumentirano i riješeno po p.s.-u, mogla bi izmanipulirati sve na svoj mlin. Radi sve što ti odvjetnik savjetuje, usko surađuj s psiholozima, czs-om, poduzimaj pravovremene postupke i korake za sve, nek je sve tip-top...Sutra kad se vrati da ne može zucnuti
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 02.12.2016. at 07:54.
Nunna is offline