Pogledaj jedan post
Old 10.04.2009., 00:49   #1
Unhappy Nuspojave i alergijske reakcije na kozmetičke proizvode

Nisam primijetila da je bila ovakva neka tema, pa otvaram ovu jer ne znam gdje bi postavila pitanje.

Dakle, u zadnjih par dana počela sam koristiti nekoliko proizvoda koje do sada nisam koristila, to su ovi:

Plante System gel za čišćenje lica - inače, dobila sam ga na preporuku u ljekarni nakon pregleda kože

Clinique losion za hidrataciju lica Dramatically different - to je iz one njihove 3-step kolekcije, dobila sam testere u Mulleru

Jane. shimmering blush - kupila sam ga ovdje na forumu

i Rosal Clear Face krema za lice, nju sam samo jedan dan probala, uzela sam sestrinu, inače ju ne koristim.

A onda sam se jučer probudila ujutro i imam što vidjeti - desni kapak toliko natečen da oko ne mogu otvoriti do kraja, obrazi i područja ispod očiju crveni i puni jako sitnih prištića, a isto tako i vrat, kao da sam se spekla koprivom! I koža na tim mjestima mi je jako vruća na dodir, kao kad izgorim na suncu. No žurila sam na faks pa sam samo pokrila to puderom, a kad sam došla doma, držala sam obloge s kamilicom na licu i poslije se još jednom umila u kamilici. Tada se malo smirilo, oko je OK, ali i dalje je prisutno crvenilo, koža je jako gruba i topla.
Pretpostavljam da je to reakcija na neki od ovih proizvoda, ali ne znam na koji. Čitala sam malo tu po forumu vaša iskustva s ovim proizvodima i najlošija su s ovim Plante Sytem gelom za čišćenje, ali njega koristim duže od ostaloga, negdje 1-2 tjedna.

Inače mi je koža mješovita s tipičnim masnim djelovima i ponekad s nekim prištićem na T-zoni i nikad mi nije tako reagirala na nešto!
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom