Pogledaj jedan post
Old 08.06.2003., 20:27   #12
Quote:
Baphomet kaže:
Isto je...evo ti primjer...
Ako sam ja malo pripit, a večer je, subota i dođe komad u minici, našminkana sa lijepim očima i dugom kosom, ja sam gotov, ne mogu se odbraniti, nemam izbora.
Pa nije te ona napila. Napio si se sam. I cisto sumljam da ce ona skocit na tebe. Pa i ako skoci opet se mozes izmaknuti. I ne stavlja ona paketice "Zainteresiranosti & Uzbuđenosti" u tebe nego ih ti sam to "proizvodis", pa onda imas izbor.

Quote:
Ali...mene i dalje zanima zašto bi se tako nešto moralo višestruko vratiti (i to loše, što je opet čudno da ti se nešto vrati u drugačijem obliku i još više puta) i odakle ljudima taj podatak?
"Sve se vraca, sve se placa", akcija-reakcija, uzrok-posljedica itd. Ako nekoga krenes "lupati cekicem po glavi", prije ili kasnije ce ti vratiti.
U osnovi, stvar je u presedanima, kreiranjima "mogucnosti". Ako ti ili netko drugi radi "ljubavnu magiju" onda i stvara presedan, kreira mogucnost koju netko drugi opet moze iskoristiti tako da tebi napravi to isto.

Nadalje, ono sto radis nekom drugom to i privlacis sebi. Zato i imas izreke "dobro se dobrim vraca", " ne radi drugom ono sto nebi zelio da neko drugi radi tebi" itd.
Glam is offline  
Odgovori s citatom