Pogledaj jedan post
Old 11.10.2007., 20:23   #171
Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
kako je moguće izlječiti žgaravicu želuca pomoću psihološke metode???
Autogeni trening je prvenstveno fizička metoda, a posredno djeluje na opuštanje psihe. Za žgaravicu sam napisao onako zato jer je većini ljudi poznato da je žgaravica povezana sa stresom, autogeni trening je antistresni program pa tako onda posredno pomaže kod tzv. psihosomatskih bolesti.

Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
to bi trebalo onda značiti da 99% svih boleština proizlazi iz glave??
Puno je rasprava o tome koje bolesti jesu psihosmatski uvjetovane, a koje nisu. Primijetilo se da neki ljudi jesu "psihosomatski" usmjereni, a da neki nisu.



Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
svaka čast psihologiji kao nauci ali ipak se ne okreće cijeli svijet oko nje.

zapravo je to lakši put; reći da si mogu isprogramirati glavu, sreću, život...

ne "pušim" te priče, sorry
Ni ja, dapače meni se ne sviđa "popravimo stvari" pristup koji često ima moderna psihologija. Tj prepraviti sustav da postane funkcionalan. Mislim da je takav pristup ide niz dlaku današnjem društvu koje je takvo kakvo jest.

Autogeni trening je, po mojem mišljenju, nastao kao odgovor na drugu industrijsku revoluciju. Mislim da je danas korisno imati nešto što te vraća u prirodno stanje s obzirom da cijeli niz stvari odvlače čovjeka iz tog stanja. Ne mora to biti nužno biti autogeni trening.

Apsolutno se slažem s ovim za dom za starije osobe jer sam imao prilike raditi u takvoj instituciji i to je zaista "drugi svijet" koji je korisno vidjeti jer čovjek dobije neke nove poglede no često je ljudima potrebno hm oslobođenje od nekih vlastitih grčeva da bi se otvorili prema tim "drugim svjetovima" koji postoje oko nas te da bi nekako u sebi našli snagu za borbu s raznim stvarima koje nisu dobre, tako se mijenja društvo.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom