Pogledaj jedan post
Old 05.01.2009., 13:30   #19
Evo prvog izvješća, drugo stiže u srijedu, kada mi dokumentaciju daju oni iz Croatia osiguranja.

Danas sam obišao Uniqa osiguranje i HZZO.

1) HZZO - gospoda ukinuli opciju godišnje uplate s popustom, igra samo mjesečna, znači ili 80 ili 130 kn. Supruzi treba pregled već 7.1. pa sam uzeo uplatnicu, pogledao na netu kako se ispunjava na http://www.hzzo-net.hr/08_01_10.php i uplatio u Fini 130 kn. Prava joj kreću od sutra. Ponudu koja je došla poštom ispunio i priložio kopiju uplatnice i sve poslao u HZZO.

2) Uniqa - za sebe ću sačekati i još procijeniti budući mi ne treba hitno nikakva medicinska usluga. Uniqa ima poček od 60 dana od prve uplate do primjene prava (valjda da im ne bi bolesni došli i odmah uzimali prava iz police). No, ok.

Ugovori su im na godinu dana, najbolji program zovu EXCLUSIVE, dobiju se participacije za 1500 kn godišnje, specijalističke pretrage do 2000 kn, dijagnostičke do 3000 kn, ortopedska pomagala do 2000 kn uz 30% učešća pacijenta. Probijanjem limita, 50% daljnih troškova plaća Uniqa, 50% pacijent.
Nije pokriveno ležanje u bolnici ni sistematski godišnji pregledi.

Sistem je da se participacija plati, pa refundira kod njih u roku 14 dana. Kad treba neki spec.pregled, nazove se call centar (0-24h) koji ugovara bez čekanja pregled kod ugovornih ustanova.

Iznos premije vezan je za godine života i spol, a ne za plaću.

Meni (muškarac, 41 godina) godišnja premija bi bila 1040 kn, tj. 87 kn / mj.
Za žene moje dobi premija bi bila 1600 kn godišnje, tj. 133 kn / mj.

Vidi se da je muškarcima ovo osiguranje povoljno i dobro konkurira HZZO.
Smileman is online now  
Odgovori s citatom